18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie ustąpił pierwszeństwa

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. ZA KIEROWNICĄ POLITYK

12.10.2021  14:13
Polityk potrącił kobietę na przejściu dla pieszych
Polityk potrącił kobietę na przejściu dla pieszych Fot: Planeta.pl

Do niebezpiecznego wypadku doszło na jednym z przejść dla pieszych w Sławkowie. Ranna kobieta została przetransportowana do szpitala. Sprawcą ma być ważny polityk.

Województwo śląskie, miejscowość Sławków. W sobotę tuż przed godziną 13 doszło tam do bardzo poważnego zdarzenia drogowego. Na przejściu dla pieszych jednocześnie pojawił się samochód i starsza kobieta. Łatwo domyślić się, kto odniósł obrażenia.

Do zdarzenia doszło o godzinie 12.41, na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Okradzionowską - podaje miejscowa straż pożarna. Jak informują strażacy, kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa, wjechał na przejście dla pieszych i potrącił starszą kobietę.

Polityk potrącił kobietę na pasach

Ranna została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Rzecznik prasowy policji w Będzinie zdradził jedynie, że kierowca mercedesa był trzeźwy, a w sprawie prowadzone jest śledztwo. Świadkowie zdarzenia utrzymują z kolei, że sprawca wypadku to znany miejscowy polityk - burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

Policja doniesień tych nie komentuje, co z politykiem? Mężczyzna potwierdził jedynie, że w wypadku uczestniczył, nie przyznał się jednak do popełnienia wykroczenia drogowego i potrącenia pieszej.

Uczestniczyłem w wypadku w Sławkowie. Nie mogę jednak udzielić więcej informacji, ponieważ w tej sprawie jest prowadzone postępowanie. Wszelkich informacji udzielę, gdy policja zakończy postępowanie

- powiedział burmistrz Roman Paśnik "Gazecie Krakowskiej".

Za spowodowanie wypadku mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

logo Tu się dzieje