18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

są ofiary

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Wbił się w dom

06.07.2022  07:41
Wypadek polskiego autokaru w Rumunii
Wypadek polskiego autokaru w Rumunii Fot: Planeta.pl

Dramatyczne zdarzenie w Rumunii. Wypadkowi uległ autokar z polskimi turystami. Wedle wstępnych doniesień kierowca zasłabł za kierownicą. Mężczyzna nie żyje.

We wtorek po południu w Moisei w Rumunii doszło do dramatycznego zdarzenia. Autokar wycieczkowy nagle zjechał z trasy, przebił się przez metalowe ogrodzenie i wbił w budynek mieszkalny.

Jak podają rumuńskie media, w wypadku rannych zostało siedem osób. Wszystkie trafiły do szpitali, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety jest też ofiara śmiertelna - to kierowca autokaru.

Wypadek polskiego autobusu w Rumunii

Pojazd, który uległ wypadkowi w Moisei, to polski autokar z turystami. W środku znajdowało się 49 pasażerów - wszyscy z Polski. Polakiem był też kierowca. Informację o zdarzeniu potwierdził w rozmowie z RMF rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Była to wycieczka organizowana przez krakowskie biuro podróży. Niestety miejscowa policja poinformowała nas, że kierowca zmarł. Siedem poszkodowanych osób trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

- przekazał polityk.

Pasażerowie autokaru zostali umieszczeni w miejscowym motelu. W nim oczekują na transport powrotny do Polski. Brak jak na razie bliższych informacji o podróżujących. Wiadomo, że przynajmniej część z nich pochodzi z powiatu Myślenickiego.

Do Moisei w okręgu Maramures w Rumunii zjechali polscy dyplomaci z konsulatu w  Bukareszcie. Na miejscu pracują służby, które starają się wyjaśnić przyczynę zdarzenia. Jak na razie pojawiła się jedynie nieoficjalna informacja, że kierowca autokaru mógł zasłabnąć za kierownicą.