18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat na drodze

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU! Dzieci w szpitalu

28.09.2022  09:45
Wypadek Szkolnego autobusu na Lubelszczyźnie
Wypadek Szkolnego autobusu na Lubelszczyźnie Fot: Policja Lubelska

Niebezpieczny wypadek na Lubelszczyźnie. Autobus wiozący wycieczkę szkolną uderzył w ciężarówkę. Do szpitali przewieziono ponad 20 osób.

Dramat w miejscowości Stołpie w powiecie chełmskim. Na trasie DK12 doszło do poważnego wypadku - autobus szkolny zderzył się z ciężarówką. Jest wielu poszkodowanych.

O wypadku poinformowała na Twitterze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Wedle ich relacji pomocy medycznej wymagało ponad 20 osób - zostały przewiezione do szpitali.

Wypadek szkolnego autobusu

Autobusem, który zderzył się z ciężarówką, podróżowało 27 uczniów szkoły średniej i dwoje opiekunów oraz kierowca. Już wiadomo, że ten ostatni został w poważnym stanie przewieziony do szpitala - jest ciężko ranny. Stwierdzono u niego złamania z przemieszczeniem w okolicach miednicy i nogi - podaje Polsat News.  Z miejsca wypadku zabrał go śmigłowiec LPR.

Stan dzieci ma być stabilny - szczęśliwie żaden z uczniów nie został ciężko ranny.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem - o godzinie 6.30. Autobus z uczniami najechał na tył naczepy ciężarówki, w momencie, gdy ta skręcała w lewo. na miejsce skierowano 11 karetek, śmigłowiec LPR, sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i jeden Ochotniczej Straży Pożarnej. Droga jest zablokowana. Utrudnienia potrwają mniej więcej do godziny 11.