18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wybuchowa sobota

ZAMACH W SENACIE! Chcieli wysadzić Grodzkiego w powietrze

Emilia Waszczuk
20.11.2021  15:36
Próba zamachu w Senacie
Próba zamachu w Senacie Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Próba zamachu terrorystycznego w Senacie? Tomasz Grodzki dostał przesyłkę z materiałem wybuchowym. Sprawą zajmują się odpowiednie służby.

Gorąca sobota w PO i Koalicji Obywatelskiej. Najpierw policja zatrzymała Donalda Tuska, który okazał się... piratem drogowym, a później nastąpiła próba zamachu na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego!

Polityk poinformował o groźbach śmierci, jakie wysłano pod jego adresem. Do Senatu przyszła przesyłka zawierająca list z pogróżkami i... materiał wybuchowy.

Oto do czego prowadzi przemysł pogardy i szczucie na przeciwników politycznych. Na moje nazwisko przyszła do Senatu paczka - list z groźbami śmierci i materiał wybuchowy

- napisał Tomasz Grodzki na Twitterze.

Polityk poinformował, że szczęśliwie nikt nie ucierpiał, a przesyłkę przejęły odpowiednie służby. Teraz muszą znaleźć jeszcze osobę, która groziła marszałkowi i próbowała dokonać zamachu na nim.

CIS potwierdza

Informacje przekazane przez Tomasza Grodzkiego potwierdziło Centrum Informacyjne Senatu. Jak się okazuje, niebezpieczna przesyłka trafiła do kancelarii izby wyższej w piątek po godzinie 15. Paczka została poddana rutynowej kontroli, wtedy znaleziono w niej list z groźbami śmierci i tajemniczą substancję.

Zgodnie z procedurą Straż Marszałkowska przekazała przesyłkę Służbie Ochrony Państwa, która potwierdziła, że w przesyłce znajdował się materiał wybuchowy

- podaje Centrum Informacyjne Senatu.

To już kolejne groźby kierowane w ostatnich tygodniach wobec polityków PO. Na początku listopada list z groźbami śmierci otrzymał Donald Tusk, wcześniej grożono także byłemu szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu oraz posłom KO Pawłowi Kowalowi i Dariuszowi Jońskiemu.

Czytaj także