18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mają go

ZNANY DZIENNIKARZ GWAŁCICIELEM? Usłyszał srogie zarzuty

14.01.2022  11:53
Znany dziennikarz gwałcicielem?
Znany dziennikarz gwałcicielem? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Wstrząsające doniesienia z Warszawy. Pod zarzutem m.in. gwałtu zatrzymany został znany dziennikarz i autor licznych książek Mariusz Z. Pracował między innymi w Polsacie.

Niegdyś znany dziennikarz, dziś autor kryminałów. Mariusz Z. w latach 2003-2006 pełnił funkcję redaktora naczelnego "Super Expressu", później, od 2006 do 2007 "Przekroju", następnie "Superstacji". W latach 2014-2018 prowadził program publicystyczny "Prawy do lewego, lewy do prawego" w Polsat News 2.

Dziś mężczyzna ma już 70-lat i kolejne lata życia spędzić może za kratkami. Został bowiem właśnie zatrzymany i oskarżony - usłyszał zarzuty m.in. gwałtu.

Mariusz Z. gwałcicielem?

Jak informuje Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, trwa właśnie posiedzenie aresztowe byłego dziennikarza. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W piątek został doprowadzony do sądu.

Dziennikarz i pisarz Piotr Kryziak donosi, że Mariusz Z. został zatrzymany przez policję w hotelu swojego znajomego. - Nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W prokuraturze czekała już na niego jego prawniczka - podaje Krysiak na Facebooku.

Za gwałt Mariuszowi Z. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także