18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prawo po stronie mordercy

Zabił Polaka w Holandii. Dostanie szokująco niski wyrok

26.10.2021  09:38
Zabił Polaka w Holandii, dostanie potwornie niski wyrok
Zabił Polaka w Holandii, dostanie potwornie niski wyrok Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polak został zamordowany w Holandii, nastolatek wepchnął go pod nadjeżdżający tramwaj. Okazuje się, że młodociany potwór nie posiedzi długo w więzieniu. Holenderski sąd może skazać go maksymalnie na rok pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu 39-letni Polak padł ofiarą nastoletnich zwyrodnialców w Holandii. 15-latek z zimną krwią wepchnął go pod tramwaj, zabijając ofiarę na miejscu. Prokuratura postawiła już zarzuty młodemu mężczyźnie z Hagi, który aktualnie przebywa w areszcie. Surowej kary nie będzie. Zgodnie z holenderskim prawem, nie posiedzi w więzieniu dłużej, niż rok.

Morderstwo Polaka w Holandii. Dlaczego tak niski wyrok?

Jak podaje dziennik "Algemeen Dagblad", 15-latkowi grozi za zabójstwo kara do roku pozbawienia wolności. W Holandii nieletnich skazanych obejmują inne standardy i ograniczono surowość kar dla osób w przedziale wiekowym 14-15 lat.

Dzieci w wieku 14 lub 15 lat nie można skazać na więcej niż rok więzienia, a dla nieletnich w wieku 16 i 17 lat to najwyżej dwa lata – wyjaśniają holenderskie media. (Polsat News)

Od dnia zabójstwa mieszkańcy Hagi składają kwiaty w miejscu, w którym zginął Polak. Policja nie ujawnia informacji na jego temat, ale nieoficjalnie wiadomo, że ofiara morderczych nastolatków była bezdomna.

logo Tu się dzieje