18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prawo i niesprawiedliwość?

Zabił matkę, wydłubał oczy. Więzienia nie będzie

Wojciech Kozicki
19.02.2020  21:01
Potworny morderca nie idzie do więzienia - czy prawo i sprawiedliwość w Polsce istnieją?
Potworny morderca nie idzie do więzienia - czy prawo i sprawiedliwość w Polsce istnieją? Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East news

Potworna zbrodnia w Polsce. Stefan W. z miejscowości Florynka (województwo małopolskie) zamordował własną matkę i brutalnie okaleczył sąsiadkę. Polski wymiar (nie)sprawiedliwości prawdopodobnie nie umieści go więzieniu ze względu na jego stan zdrowia.

Polskie prawo znowu zaskakuje. Niedawno potwór, który brutalnie zamordował 10-letnią Kristinę z Mrowin, ogłosił, że czuje się poszkodowany i walczy o swoje prawa w sądzie. Mężczyzna, który zabił swoich teściów i zadźgał dziecko w łonie matki, może mieć złagodzony wyrok. Mariusz T. zostanie gwiazdą filmu, a w celi miał pornografię dziecięcą. Mało? Teraz Stefan W. z Florynki może nie trafić do więzienia za brutalne morderstwo.

31-letni Stefan W. to bestia jak z horroru. Jak podaje „Fakt”,  w lipcu 2019 roku zamordował nożem swoją 63-letnią matkę. Zadał jej kilkanaście zabójczych ciosów. Następnie pobiegł nago do swojej 78-letniej sąsiadki i nożyczkami wydłubał jej oczy.

Zwyrodnialec usłyszał zarzuty zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ale zamiast za kraty, trafił na obserwację psychiatryczną, po której biegli uznali, że jest niepoczytalny. To oznacza, że prokuratura raczej nie skieruje przeciwko niemu aktu oskarżenia i bestia nie trafi do więzienia. Prawdopodobnie czeka go pobyt w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. O tym jak długi „wyrok” w tej placówce będzie musiał odsiedzieć, zdecydują lekarze.