18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamordował nawet dziecko

20-latek zabił swoją rodzinę siekierą. Masakra w Polsce

Wojciech Kozicki
01.07.2021  16:17
Makabryczna zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich. Zamordował rodzinę siekierą
Makabryczna zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich. Zamordował rodzinę siekierą Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

Potworne morderstwo jak z horroru wydarzyło się w Ząbkowicach Śląskich. 20-letni Marceli C. zabił siekierą swoich rodziców i małego brata. Przyznał się do winy, a na jaw wychodzą nowe informacje o zbrodni.

Ząbkowice Śląskie i morderstwo siekierą, do którego doszło w grudniu 2019 roku. 20-letni Marceli C. zadał śmiertelne ciosy swoim rodzicom oraz swojemu 7-letniemu bratu. Starszy brat miał szczęście, bo był akurat poza domem.

Zabił rodzinę siekierą, masakra w Ząbkowicach Śląskich

Ustalono, że chłopak zabił członków rodziny, gdy spali. Początkowo próbował zatrzeć ślady i upozorować napad rabunkowy na dom. Prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy przekazał mediom, że Marceli C. próbował spalić ubrania, które miał na sobie podczas mordu oraz ukryć siekierę. Gdy wrócił do domu, wyszedł na dach i zadzwonił po policję. W końcu przyznał się jednak do winy.

Marceli C. usłyszał zarzut dokonania ze szczególnym okrucieństwem trzech zabójstw. Zabójstwo rodziców zostało jako popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W toku śledztwa przeprowadzono obserwację psychiatryczną oskarżonego i uznano go za osobę w pełni poczytalną, chociaż stwierdzono u niego zaburzenie osobowości polegające na braku empatii i wrażliwości, zgeneralizowaną wrogość, a nawet nienawiść wobec otoczenia. Wykazano też u niego silny egocentryzm i obwiniania innych, w tym swojej rodziny, za swoje niepowodzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że grozi mu dożywocie.

Zabójstwo rodziców zostało dodatkowo zakwalifikowane jako popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, ponieważ po dokonanych czynach, Marcel C. zabrał z domu 8,7 tys. zł, które planował przeznaczyć na ucieczkę z kraju – informuje prokurator Orepuk.

Czytaj także