18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jakie zarzuty dla sprawcy

Zabójstwo policjata. Prokuratura ujawnia nowe informacje

Wojciech Kozicki
05.05.2021  13:34
Zabójstwo policjanta w Raciborzu. Jakie zarzuty dla zatrzymanego?
Zabójstwo policjanta w Raciborzu. Jakie zarzuty dla zatrzymanego? Fot: NewsLubuski/East News

Zabójstwo policjanta w Raciborzu i nowe informacje. Mężczyźnie, który zastrzelił funkcjonariusza, zostaną przedstawione 3 zarzuty. Prokuratura podała nowe informacje na ten temat.

Zastrzelenie policjanta w Raciborzu i nowe informacje przekazane przez gliwicką prokuraturę. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska poinformowała w środę na konferencji prasowej, że zatrzymany mężczyzna, za zabicie policjanta, usłyszy 3 zarzuty: zabójstwa funkcjonariusza Policji, usiłowania zabójstwa drugiego policjanta i nielegalnego posiadania znacznej ilości broni.

Zabójstwo policjanta w Raciborzu. Zarzuty dla zatrzymanego

Smorczewska informuje, że pierwszy zarzut dotyczący zabójstwa funkcjonariusza Policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Drugi - usiłowania zabójstwa funkcjonariusza Policji oraz trzeci zarzut - nielegalnego posiadania znacznych ilości broni oraz amunicji

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek rano, gdy Młodszy aspirant Michał Kędzierski chciał wylegitymować podejrzanego mężczyznę przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Potwierdzono, że zabójca podawał się za funkcjonariusza i był w ubiorze przypominającym mundur. Podczas interwencji policyjnej, wyciągnął broń i zastrzelił policjanta. Drugi funkcjonariusz zdołał trafić zabójcę w udo.

Do sądu, po przesłuchaniu podejrzanego, zostanie też skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie. O areszcie zdecyduje Sąd Rejonowy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej