18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rodzina w rozpaczy

Zaginęła 12-letnia Amelia. Policja prosi o pomoc

14.07.2022  15:41
Zaginęła 12-letnia Amelia
Zaginęła 12-letnia Amelia Fot: screen Policja.pl

Zaginęła 12-letnia Amelia Cools. Policja szuka młodej dziewczynki, która ostatni raz widziana była w Warszawie 20 maja 2022 roku. Publikujemy wszystkie znane nam dane.

12-letnia Amelia Cools po raz ostatni widziana była 20 maja 2022 w Warszawie. Dziewczynka od lat zmaga się z problemami natury rodzinnej, które w dużej mierze mogły wpływać na jej stan psychiczny.

Zaginęła 12-letnia Amelia

Polsat News w programie "Interwencja" informował w 2016 roku, że matka 6-letniej wówczas Amelii uciekła z nią od ojca do Polski. Pani Aleksandra Cools (Polka z pochodzenia) twierdziła, że mąż (Francuz) stosował wobec niej przemoc, a z racji odcięcia od pieniędzy nie mogła walczyć o swoje prawa za granicą. Odwołała się od wyroku polskiego sądu, który na podstawie konwencji haskiej nakazał wyjazd 6-letniej wówczas dziewczynki z powrotem do ojca we Francji.

Do tej pory Amelia mieszkała z matką w Brzegu na Opolszczyźnie. Wszyscy, którzy mogą mieć jakieś informacje o losie 12-latki proszeni są o kontakt właśnie z tamtejszą policją - telefonicznie pod nr tel. 47 8633 203 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Policja opublikowała wizerunek dziewczynki na fotografii. Dodatkowo podano jej rysopis.

12-letnia Amelia z Brzegu jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne włosy do ramion i niebieskie oczy. Ostatni raz była widziana 20 maja w Warszawie

- informują służby w specjalnym komunikacie.

To ten moment, w którym potrzebne są "wszystkie ręce na pokład". Jeśli ktokolwiek ma informacje o losie dziewczynki, koniecznie musi skontaktować się z brzeską policją. Liczy się każda pomoc.