18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Archiwum X i przełom w sprawie

Nowe informacje o Iwonie Wieczorek. "Nikt się nie spodziewał"

Wojciech Kozicki
08.07.2022  17:40
Zaginięcie Iwony Wieczorek - nowe informacje i przełom w sprawie
Zaginięcie Iwony Wieczorek - nowe informacje i przełom w sprawie Fot: Facebook

Zaginięcie Iwony Wieczorek i przełom w śledztwie? Pojawiły się nowe informacje. Jak podaje „Fakt”, powołując się na Archiwum X,  odkryto zaskakujące fakty i raczej nie są to dobre wiadomości dla rodziny zaginionej kobiety. Wirtualna Polska informuje o przeprowadzeniu nowego eksperymentu procesowego.

Gdzie jest Iwona Wieczorek? Zaginęła w lipcu 2010 roku w Gdańsku, a kamery monitoringu ostatni raz zarejestrowały ją przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Następnie jakby dosłownie wyparowała. Nie odnaleziono ciała i nie wiadomo nawet co mogło się wydarzyć tamtej nocy. Tymczasem mama Iwony Wieczorek w rozmowie z „Faktem” powiedziała, że nie może żyć nie wiedząc co stało się z jej córką. Czyżby jednak szykował się przełom w śledztwie?

Zaginięcie Iwony Wieczorek i nowe informacje

Śledztwo zostało umorzone w 2012 roku, a w 2018 roku sprawą zajęła się Prokuratura Krajowa w Warszawie. Iwony Wieczorek wciąż poszukuje też Archiwum X - Małopolski Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Śledczy przeprowadzili eksperyment procesowy, śledząc za pomocą drona drogę, którą wówczas pokonywała 19-letnia Iwona. O wynikach eksperymentu nie poinformowano, ale z informacji "Faktu" wynika, że udało się rozwiązać zagadkę zaginięcia dziewczyny – podaje O2.pl.

Zgodnie z ustaleniami „Faktu”, Archiwum X jest w posiadaniu nowych informacji o zaginięciu Iwony Wieczorek. Mają to być fakty „jakich nikt się nie spodziewał” i podobno nie są to dobre wiadomości dla bliskich Iwony Wieczorek. Prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej powiedział „Faktowi”, że dla dobra śledztwa żadne z tych informacji nie zostaną na razie ujawnione.

Wirtualna Polska podaje, że śledczy mają nowe i bardzo konkretne ustalenia. Chodzi o wyniki analiz eksperymentu procesowego. Pozorantka w asyście stu policjantów i drona przeszła drogę, którą w noc zaginięcia pokonywała 19-letnia Iwona. Sprawa wydaje się poważna, bo po raz pierwszy od 12 lat nie udało się zdobyć komentarza mamy zaginionej.

Prokuratura w Gdańsku już półtora roku po zaginięciu dziewczyny umorzyła śledztwo. Sprawą ponownie zainteresowała się jednak we wrześnie 2018 roku Prokuratura Krajowa w Warszawie. Pomorską policję poproszono o przesłanie akt. W marcu 2019 roku dokumenty trafiły do krakowskiego Archiwum X, a dokładniej do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie – przypomina Wirtualna Polska.

logo Tu się dzieje