18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczny koniec poszukiwań

Zaginięcie nastolatków z Ledna. Sekcja zwłok i przyczyna śmierci

Wojciech Kozicki
17.05.2021  16:57
Zagnięcie nastolatów z Ledna. Sekcja zwłok i przyczyna śmierci dzieci
Zagnięcie nastolatów z Ledna. Sekcja zwłok i przyczyna śmierci dzieci Fot: NewsLubuski/East News

Poszukiwania nastolatków z Ledna i kolejne dramatyczne informacje. Niedawno wyłowiono ciało dziecka z Odry i okazało się, że to zwłoki 13-letniego Filipa. Wkrótce odnaleziono także zwłoki drugiego dziecka. Są już wyniki sekcji zwłok jednego z nastolatków i oficjalnie podano przyczynę śmierci.

Tydzień temu rozpoczęto poszukiwania 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka. Niestety, przekazano smutną wiadomość, w czwartek wyłowiono z Odry młodszego z chłopców. W niedzielę 16 maja służby wyłowiły z Odry ciało drugiego chłopaka, a rodzina potwierdziła jego tożsamość.

Sekcja zwłok zaginionego nastolatka. Utonięcie

Jak ujawnia RMF FM, śledczy znają już wyniki sekcji zwłok młodszego z chłopców. Jako przyczynę śmierci podano utonięcie. Medycy sądowi wykluczyli udział osób trzecich w śmierci dziecka.

Sekcja 15-letniego Marka zaplanowana jest na dzisiaj.

Poszukiwania zaginionych nastolatków prowadzono od zeszłego poniedziałku. Ostatni raz widziano ich wówczas w rodzinnej wsi Ledno w powiecie zielonogórskim. Sprawdzono 200 km dróg i około 20 km rzeki Odry, m.in. przy użyciu sonarów podwodnych, a w akcji brało udział setki policjantów, strażaków i ochotników. Chłopców odnaleziono w Odrze na wysokości Ledna i Krosna Odrzańskiego w Lubuskiem.

W akcji bierze udział około 50 strażaków, wśród nich: właśnie członkowie specjalistycznych grup wodno-nurkowych z Zielonej Góry, Nowej Soli i Legnicy. Oprócz łodzi z sonarami do pracy wykorzystują także dwie łodzie wyposażone w echosondy. W poszukiwaniach uczestniczą również policjanci, w akcję zaangażowanych jest około 150 funkcjonariuszy – podaje rmf24.pl.

logo Tu się dzieje