18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarny interes

Zakonnica ukradła pół miliona złotych. Sąd wydał wyrok

11.03.2021  20:34
Zakonnica ukradła 470 tysięcy złotych
Zakonnica ukradła 470 tysięcy złotych Fot: MONKPRESS/East News

Sąd Rejonowy w Opolu wydał wyrok w sprawie Urszuli K., która przywłaszczyła prawie pół miliona złotych. Kobieta zabrała pieniądze z kasy DPS-u w Dobrzeniu Wielkim.

Sprawa zakonnicy Urszuli K. jest częścią dużego procesu związanego z oszustem Piotrem K. Mężczyzna o pseudonimie "Tulipan" jest podejrzewany o wyłudzanie pieniędzy od uwiedzionych przez niego kobiet.

Historia rozpoczęła się latem 2019 roku, kiedy to zakonnice zaniepokoiły się zaginięciem jednej z sióstr. Fakt ten połączono ze zniknięciem 470 tysięcy złotych, które były zdeponowane w kasie DPS-u.

Śledczy ustalili, że zakonnica wszystkie pieniądze wręczyła Piotrowi K., który obiecał kobiecie pomnożenie otrzymanego kapitału. Urszula K. za zarobione pieniądze planowała rozpoczęcie nowego życia poza zakonem.

Sąd skazał zakonnicę za kradzież pół miliona złotych

Decyzją opolskiego sądu, zakonnica została skazana na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo będzie ona zobowiązana do zwrócenia całej kwoty zabranej z kasy DPS-u.

Mężczyzna, który otrzymał pieniądze od siostry zakonnej, jest oskarżony o oszukanie około 70 osób na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

logo Tu się dzieje