18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pójdzie siedzieć

Zakonnik gwałcił studentki. Twierdził, że wypędza złego ducha

03.04.2021  14:34
Zakonnik gwałciciel trafi za kratki
Zakonnik gwałciciel trafi za kratki Fot: Anna Nass/Shutterstock

Katowicki Sąd Okręgowy podjął decyzję o zastosowaniu aresztu wobec 55-letniego zakonnika Pawła M. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące brutalnych gwałtów na studentkach. Klasztor dominikanów w Jarosławiu prosi wszystkich pokrzywdzonych o kontakt.

W marcu wrocławscy dominikanie opublikowali oświadczenie, w którym przepraszają za wydarzenia, do których doszło na terenie ich klasztoru.

Zwracamy się do was z ogromnym bólem i wstydem. Stajemy przed wami w prawdzie, która mimo upływu lat coraz wyraźniej odsłania swoje przerażające oblicze - napisali dominikanie.

Ojciec Paweł M. w prowadzonym przez siebie wrocławskim duszpasterstwie stworzył sektę. Mężczyzna pod pretekstem wypędzania duchów dopuścił się przemocy psychicznej, fizycznej oraz seksualnej. Ofiarami zakonnika były studentki, które dominikanin obmacywał w miejscach intymnych oraz gwałcił.

Lista ofiar zakonnika może być znacznie dłuższa. Jak przekazali dominikanie, co chwilę ujawniane są nowe fakty z mrocznej przeszłości Pawła M. Władze zakonu zapewniają, że udzielają policji wszelkich informacji i liczą na szybkie wyjaśnienie sprawy.

Zakonnik trafi za kratki

Pawłowi M. przedstawiono siedem zarzutów. Sąd Okręgowy w Katowicach po odwołaniu prokuratury podjął decyzję zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec zakonnika.

Wcześniej 55-latek przebywał w izolacji na terenie jednego z klasztorów. Mężczyzna nie mógł opuszczać murów budynku, a dodatkowo zakazano mu noszenia stroju zakonnego oraz kontaktu z ludźmi.

logo Tu się dzieje