18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bestialski atak

Górale zaatakowali nożem psa. Zdarli ze zwierzęcia skórę

12.07.2022  20:50
Górale zaatakowali psa nożem
Górale zaatakowali psa nożem Fot: Andrew Angelov/Shutterstock

Górale zdarli żywcem skórę z grzbietu owczarka niemieckiego. Przyczyną tego bestialskiego czynu był konflikt z sąsiadką, która jest właścicielką zwierzęcia. Sprawą zajęła się policja oraz obrońcy praw zwierząt.

11-letnia Aza to spokojny przyjacielsko nastawiony do ludzi owczarek niemiecki, który ucierpiał z powodu bezsensownego konfliktu. Szokującą historię opisał "Onet" oraz Fundacja "Zwierzęta Podhala".

Aza [pies sąsiadki - przyp. red.] swoją właścicielkę odprowadza, gdy ta wychodzi z domu na przystanek autobusowy. Po tym, gdy pani odjeżdża, suczka wraca do domu sam i wówczas czasem przebiega przez pole sąsiada - opisuje jedna z działaczek "Zwierząt Podhala".

Sąsiedzi właścicielki Azy nie mogli pogodzić się z tym, że pies przebiega przez ich pole, co wkrótce wywołało konflikt. Początkowo mieszkańcy zakopiańskiej dzielnicy Olcza-Huty jedynie wygrażali kobiecie, lecz ostatnio zdecydowali się na bestialski czyn.

Górale zdarli skórę z psa

Górale, wykorzystując ufność zwierzęcia, zwabili je do siebie. Następnie wyciągnęli nóż i obdarli ze skóry plecy Azy. Suczka wróciła do domu z wielką raną na grzbiecie. Ktoś zdarł jej spory kawał skóry, zostawiając gołe mięśnie. Drastyczne zdjęcia okaleczonego psa można zobaczyć na facebookowym profilu Fundacji "Zwierzęta Podhala".

Dlaczego jej nie zabili? Bo chcieli zadać ból, bo zadawanie bólu to dla nich codzienność, bo mają mentalność gnoja sadysty, którego cieszy patrzenie na cierpienie zwierzęcia - napisali właściciele Fundacji "Zwierzęta Podhala".

11-letnią Azą zaopiekowali się weterynarze. Suczka przeszła skomplikowaną operację i wraca powoli do zdrowia. Sprawa została zgłoszona na policję. Góralskim agresorom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.