18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielki dramat

22-latek wjechał w grupę dzieci! Dziewczynka nie żyje

20.07.2022  10:14
13-latka zginęła pod kołami samochodu
13-latka zginęła pod kołami samochodu Fot: Daniel Chetroni/Shutterstock

Dramatyczny wypadek w miejscowości Zakrzówek. Kierowca wjechał w grupę nastolatek na rowerach. 13-letnia dziewczynka zginęła w wypadku.

Ogromna tragedia wydarzyła się w miejscowości Zakrzówek w województwie lubelskim. Grupa nastoletnich dziewczynek wybrała się na przejażdżkę rowerową. Niestety nie wszystkie wróciły z niej do domów.

We wtorek 19 lipca wieczorem, po godzinie 21, na trasie między Krasnymstawem a Kraśnikiem, doszło do tragicznego wypadku. Na drodze wojewódzkiej nr 842 22-letni kierowca wjechał w grupę rowerzystek. Odcinek jezdni, na którym doszło do wypadku, był nieoświetlony.

Nie żyje nastolatka potrącona przez samochód

Samochód młodego mężczyzny uderzył w 13-letnią dziewczynkę. Kierowca natychmiast zatrzymał pojazd i przystąpił do akcji ratunkowej. Podjął reanimację, którą kontynuowali przybyli na miejsce ratownicy medyczni.

Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut, niestety nie przyniosła skutku. 13-letnia dziewczynka zmarła. Poszkodowana została także jej 14-letnia koleżanka. Nastolatka trafiła do szpitala, obrażenia były jednak niewielkie i mogła wrócić do domu.

Kierowca nie zawinił?

Jak wskazują śledczy, wina za wypadek i śmierć dziewczynki wcale nie musi spoczywać na kierowcy. Jak było dokładnie i naprawdę, wyjaśnią śledczy, Co jednak ważne, droga była nieoświetlona, a rowerzystki nie miały kamizelek odblaskowych. Co więcej, 13-latka, która zginęła na drodze, nie miała żadnych świateł i odblasków na rowerze.

Kierujący samochodem 22-latek był trzeźwy. Jak wyjaśnił, nie zauważył rowerzystek na drodze

- mówi w rozmowie z "Faktem" Katarzyna Glinka z biura prasowego policji w Kraśniku. Sprawę wyjaśnią śledczy.

Czytaj także