ekstremiści zatrzymani

Zamach terrorystyczny w Polsce? Chcieli strzelać do ludzi jak Breivik

13.11.2019  16:22
Zamach terrorystyczny w Polsce? Chcieli strzelać do ludzi jak Breivik
Zamach terrorystyczny w Polsce? Chcieli strzelać do ludzi jak Breivik Fot: Bartosz KRUPA/East News

Funkcjonariusze ABW zatrzymali grupę polskich ekstremistów, planujących przeprowadzenie w kraju zamachu terrorystycznego. Zabezpieczono broń i liczne materiały wybuchowe.

W Polsce omal nie doszło do zamachu terrorystycznego - poinformowała w środę Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusze udaremnili krwawą jatkę, przygotowywaną przez polskich ekstremistów. Grupa ludzi z Warszawy i Szczecina, inspirując się takimi mordercami jak Anders Breivik i Brenton Tarrant, planowała rzeź na muzułmanach.

10 listopada 2019 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali w Warszawie i Szczecinie dwie osoby podejrzane o przygotowywanie ataków z wykorzystaniem materiałów wybuchowych

- poinformował minister koordynator służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Zamach udaremniony

Zakrojona na szeroką skalę akcja ABW, została przeprowadzona jednocześnie w kilku miejscach w Polsce. Agenci zabezpieczyli liczne materiały wybuchowe i broń palną, oraz niebezpieczne, toksyczne substancje.

W trakcie przeszukań ujawniono również osiem fiolek z silnie toksycznymi substancjami chemicznymi oraz ponad 170 książek dotyczących wytwarzania materiałów wybuchowych, a także elektroniczne nośniki danych, mogące służyć do utrzymywania szyfrowanej łączności pomiędzy członkami grupy. Grupa posiadał również narkotyki

- podała ABW w komunikacie.

To kolejne w ostatnich tygodniach doniesienia, o planowanych przez Polaków atakach terrorystycznych. W ostatnim czasie policja udaremniła ataki na marszach równości w Lublinie i Wrocławiu.

Czytaj także