18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykował mega wybuch

Zamach w Polsce! Chciał dokonać masakry policjantów

Wojciech Kozicki
10.12.2020  12:20
Próba zamachu w Polsce. Chciał zabić policjantów w Warszawie
Próba zamachu w Polsce. Chciał zabić policjantów w Warszawie Fot: Planeta.pl

Zamach w Polsce udaremniony! Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że został zatrzymany 23-latek, który chciał zabić policjantów i dokonać masakry. Szykował wybuch samochodu przed komisariatem!

Próba zamachu w Polsce! Komenda Stołeczna Policji na Twitterze poinformowała, że 23-latek chciał zdetonować samochód przed jednym z warszawskich komisariatów. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak ocenił, że „wybuch był bardzo realny” i mógł zabić nie tylko policjantów, ale również mieszkańców okolicznych bloków.

Zamach w Polsce - liczba ofiar mogła być przerażająca!

Wiadomo już, że zatrzymany 23-latek był znany policji i notowany. W weekend w nocy podjechał samochodem pod komisariat i zaczął trąbić klaksonem, by ściągnąć na miejsce zdarzenia jak najwięcej funkcjonariuszy. Na szczęście do wybuchu nie doszło, a szaleniec został obezwładniony.

Siła rażenia materiałów wybuchowych dotyczyła kilkunastu metrów. Policjanci na pewno by nie przeżyli – powiedział nadkomisarz Marczak.

Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują na planowanie zabójstwa policjantów. Prokuratura wnioskowała o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.