18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

chcieli wymordować kolegów

Zamach w szkole w Warszawie. Zatrzymanych czterech nastolatków

Emilia Waszczuk
03.02.2020  14:56
Zamach w szkole w Warszawie. Zatrzymanych czterech nastolatków
Zamach w szkole w Warszawie. Zatrzymanych czterech nastolatków Fot: Planeta.pl

Koszmar w Warszawie. Czterech nastolatków w wieku 15-17 lat, planowało krwawy zamach w swojej szkole. Wzorowani się zamachowcami z USA.

Krwawe zamachy w szkołach to już nie tylko rzeczywistość Amerykanów? Kilka miesięcy temu 15-letni Emil zamordował na korytarzu w szkole w Warszawie swojego starszego o rok kolegę Kubę. Teraz okazuje się, że dużo większy i niebezpieczniejszy zamach planowało czterech uczniów stołecznej szkoły.

Mogę potwierdzić, że wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymał grupę osób, których działania mogły realnie zagrozić bezpieczeństwu uczniów jednej z warszawskich szkół

– powiedział TVP aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Zamach w warszawskim liceum?

Policja nie chce zdradzić, której placówki dotyczy sprawa i jak miał wyglądać zamach. Nastolatkowie w wieku 15-17 lat zostali namierzeni przez wydział walki z cyberprzestępczością.

Chłopcy często wchodzili na profile amerykańskich zamachowców w mediach społecznościowych i aktywnie dyskutowali na forach. Jak się okazuje, najprawdopodobniej produkowali własne bomby.

Nastolatkowie zostali zatrzymani na podstawie art. 171 KK., mówiącego o wytwarzaniu i obrocie materiałami niebezpiecznymi.

Wobec dwóch nieletnich właściwe do rozpatrywania tych spraw sądy zdecydowały już o zastosowaniu środków zapobiegawczych. W przypadku jednego z nieletnich jest to umieszczenie w schronisku, a w drugim objęcie go dozorem kuratora

- powiedział TVP asp. Mrozek.

Przeczytaj więcej
Komentarze