18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zderzenie z osobówką

Wypadek szkolnego autobusu. W środku 45 dzieci

10.09.2019  12:14
Wypadek szkolnego autobusu. W środku 45 dzieci
Wypadek szkolnego autobusu. W środku 45 dzieci Fot: Policja Lubuska

We wtorek rano w powiecie żarskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem szkolnego autobusu i auta osobowego. W wypadku uczestniczyło ponad 40 dzieci.

Bus szkolny z 45 dzieci na pokładzie, wylądował we wtorkowy poranek w rowie. Na drodze W-289 w powiecie żarskim, samochód osobowy vw golf zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w autobus.

Kierowca busa próbował uniknąć stłuczki i zjechał na pobocze. Niestety, autobus wywrócił się do rowu. W środku było 48 pasażerów, w tym 45 dzieci, które podróżowały do szkół podstawowych w Lubsku.

Śledztwo policji

Jak podaje lubuska policja, nikomu na szczęście nic się nie stało. Dzieci zostały już zabrane z miejsca wypadku przez rodziców i opiekunów. Na miejscu pojawiło się 10 zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja.

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia przeprowadzając czynności procesowe, m.in. oględziny miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia, a zwłaszcza przyczyny będą wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów postępowaniu

- informuje kom. Aneta Berestecka w KPP w Żarach.
 

Przeczytaj więcej
Komentarze