18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Za małe zarobki?

Zaskakujący napad na bank. Pieniądze ukradł policjant!

31.03.2021  17:49
Policjant obrabował bank?!
Policjant obrabował bank?! Fot: Lovely Bird/Shutterstock

Śledczy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie napadu na bank w Rozogach. Jak poinformowała prokuratura, 43-latek jest funkcjonariuszem KPP w Piszu.

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce na początku marca. Do jednej z placówek bankowych w Rozogach wtargnął zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku. Napastnik sterroryzował jedną z pracownic, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Po zabraniu zdobyczy uciekł w nieznanym kierunku.

Chwilę po napadzie na miejsce dotarli śledczy z psami tropiącymi. Funkcjonariusze powiadomili pobliskie patrole policji oraz zabezpieczyli nagrania z monitoringu, jednak sprawcy nie udało się zatrzymać bezpośrednio po napadzie.

Policjant trafi za kratki

We wtorek Krzysztof Stodolny z olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej poinformował o zatrzymaniu 43-letniego Marcina M. Jak się okazało, podejrzany mężczyzna jest policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Prokurator Okręgowy w Olsztynie przedstawił mu zarzut rozboju z bronią palną, który miał polegać na tym, że 3 marca w Rozogach, grożąc bronią palną, zabrał z banku spółdzielczego kilkadziesiąt tys. zł - przekazał Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Prokuratura wnioskuje o trzy miesiące aresztu dla zatrzymanego. W środę nad wnioskiem pochyli się wymiar sprawiedliwości. Rzecznik nie poinformował, czy 43-latek przyznaje się do winy.

logo Tu się dzieje