18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żyło kilka godzin

Zaszła w ciążę... z BRATEM. Dziecko miało straszne wady

04.07.2022  16:06
Urodziła dziecko własnemu bratu. Skończyło się to tragedią
Urodziła dziecko własnemu bratu. Skończyło się to tragedią Fot: Artem Oleshko/Shutterstock

Kazirodztwo nie bez powodu jest nielegalne. Szokujący poród musieli odebrać lekarze z Uzbekistanu, kiedy na ich ręce przyszedł na świat owoc takich praktyk. Chłopczyk miał straszliwe wady wrodzone i żył ledwie kilka godzin.

Kazirodztwo jest nielegalną praktyką w wielu krajach. Nic dziwnego! Wiemy to już z naukowego punktu widzenia, że poza moralnym oburzeniem, takie praktyki niosą za sobą straszliwe nieszczęścia dla ewentualnego potomstwa.

Ludzie blisko ze sobą spokrewnieni nie powinni się rozmnażać. Dowodem na to jest przerażająca sprawa z Uzbekistanu. Z kazirodczego związku brata i siostry na świat przyszedł chory syn. Dziecko z koszmarnymi wadami wrodzonymi żyło tylko kilka godzin. Lekarze nie mogli się po tym porodzie otrząsnąć.

Urodziła dziecko własnemu bratu. Skończyło się to tragedią

Chłopiec przyszedł na świat z ciężką chorobą skóry, znaną jako "rybia łuska". Dziedziczne schorzenie charakteryzuje się nadmiernym rogowaceniem tkanek oraz tworzeniem się na ciele nawarstwień i dachówkowato ułożonych łusek. Uzbeckie ministerstwo zdrowia podaje, że dziecko miało także inne wady wrodzone, które zagrażały jego życiu.

Jego matka miała 28 lat i urodziła syna w 36. tygodniu ciąży. W tym czasie skrzywdzone dziecko miało zaledwie 47 centymetrów wzrostu – podają urzędnicy. Media w Uzbekistanie błyskawicznie obiegły rozdzierające serce zdjęcia płaczącego chłopca. Na jednej z fotografii widać, jak pielęgniarka próbuje wycierać suchą, łuszczącą się skórę na pośladkach dziecka. Fotogragie nie nadają się jednak do publikacji.

28-latka miała już wcześniej dziecko, ze swoim byłym (niespokrewnionym z nią) mężem, które przyszło na świat zupełnie zdrowe. Nie wiadomo, jak doszło do tego, że siostra weszła w romantyczną relację z własnym bratem.

W medycynie udowodniono, że głównym powodem wad genetycznych są związki między bliskimi krewnymi. W takich przypadkach u nienarodzonego dziecka mogą rozwinąć się poważne schorzenia, takie jak upośledzenie umysłowe, zaburzenia chromosomalne, zespół Downa czy ciężkie upośledzenie fizyczne

– podkreśla uzbeckie ministerstwo zdrowia.

Miejmy nadzieję, że takie rzeczy nie będą się więcej na świecie powtarzać, chociaż wydaje nam się, że to tylko pobożne życzenia.