18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Długa lista zarzutów

Mamed Ch. OSKARŻONY! Zawodnikowi MMA grozi więzienie

Wojciech Kozicki
28.07.2021  09:31
Zawodnik MMA Mamed Ch. z zarzutami. Trafi do klatki na lata?
Zawodnik MMA Mamed Ch. z zarzutami. Trafi do klatki na lata? Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Polski zawodnik MMA Mamed Ch. ZNOWU usłyszał zarzuty. Sportowiec, jeśli tym razem się nie wywinie, może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Oskarżono go m.in. o paserstwo kradzionymi samochodami i puszczenie w obieg fałszywych pieniędzy.

Skandal i afera w MMA. Do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach trafił akt oskarżenia przeciwko 17 osobom, które Prokuratura Krajowa oskarżyła m.in. o paserstwo samochodów kradzionych za granicą i puszczanie w obieg podrobionych banknotów euro. Wśród tych osób jest popularny zawodnik MMA Mamed Ch.

Mamed Ch. z zarzutami. Zawodnik MMA to gangster?

Jak podaje Polsat News, postępowanie w tej sprawie prowadził Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. W sumie 17 osobom zarzuca się popełnienie 140 czynów niezgodnych z prawem, w tym m.in. oszustwa, przywłaszczenia mienia, fałszowanie dokumentów i składanie fałszywych zeznań.

Jak donosi Radio ZET, „zawodnik MMA odpowie za paserstwo, nakłanianie do zniszczenia mienia, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji i posiadanie broni bez zezwolenia”. 

Prokurator zarzucił oskarżonym m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji oraz paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski – informuje Prokuratura Krajowa.

Media przypominają, że Mamed Ch. był w tej sprawie zatrzymywany już  w czerwcu 2019 roku. Prokuratura wnioskowała o areszt zawodnika, na co nie zgodził się sąd.Mamed Ch. większość swoich walk z MMA wygrał wykańczając rywali przed czasem. Zasłynął spektakularnymi pojedynkami z Tomaszem Narkunem, Michałem Materlą, Azizem Karaoglu, Lukiem Barnattem czy Melvinem Manhoefem. Teraz czeka go jednak wyjątkowo zażarta walka przed sądem i będzie decydująca o jego dalszym losie.

Musieli to zrobić, bo taki mieli rozkaz. Z szacunkiem robili tyle, ile musieli zrobić. Natomiast pan prokurator nie uszanował tego w ogóle, wysłał do mnie antyterrorystów jak do jakiegoś bandyty. To jest bardzo przykre, mógł wysłać wezwanie albo przyjść osobiście. Nie rozumiem tego zachowania – mówił Mamed Ch. Po ostatnim zatrzymaniu go przez antyterrorystów. (MMA.pl)