18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabił, bo chciał spać?

Zbyt głośno świętował narodziny dziecka. Został zastrzelony z łuku

03.11.2022  21:13
Tragedia w Genui
Tragedia w Genui Fot: Oksana Bessonova/Shutterstock

Jak podaje Agence France-Presse, Włoch został oskarżony o morderstwo na tle rasowym, po tym, jak śmiertelnie postrzelił Peruwiańczyka z łuku strzałą domowej roboty. Powodem był zbyt duży hałas na ulicy.

Javier Alfredo Romero Miranda został "zabity strzałą wystrzeloną przez szaleńca" we wtorek, napisał burmistrz Genui Giovanni Toti na Twitterze. Według agencji informacyjnej ANSA ojciec świętował narodziny swojego drugiego dziecka z innymi obywatelami Ameryki Południowej. Dziecko urodziło się w Halloween.

Zbrodnia na tle rasowym

63-letni Evaristo Scalco zastrzelił 41-letniego Mirandę ze swojego okna, niedługo po kłótni, w której zganił go za zbyt głośne celebrowanie narodzin dziecka. Wcześniej Włoch wykrzykiwał rasistowskie obelgi.

Strzała domowej roboty, której, według policji, zwykle używa się do polowania na dziki, trafiła Peruwiańczyka w wątrobę. Nagranie wideo skonfiskowane przez policję pokazuje jednak, że Włoch przeraził się swojego czynu i ruszył na pomoc swojej ofierze. Niestety, Romero Miranda zmarł kilka godzin później w szpitalu.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także