18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczny wypadek w Polsce

Zderzenie busa z autubusem. Kilkadziesiąt osób rannych

Wojciech Kozicki
13.09.2021  17:30
Zielona Góra. Bus zderzył się z autobusem, masakra na drodze
Zielona Góra. Bus zderzył się z autobusem, masakra na drodze Fot: Planeta.pl

Zielona Góra i potworny wypadek samochodowy. W okolicach tej miejscowości nastąpiło zderzenie busa i autobusu. Lokalne media informują, że są ofiary śmiertelne. Wciąż trwa akcja ratunkowa, w której biorą udział śmigłowce LPR.

Straszny wypadek samochodowy na drodze z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego. W poniedziałek po południu nastąpiło czołowe zderzenie autobusu PKS Zielona Góra z busem. Serwis Pościgi.pl podaje, że 50 osób zostało rannych. Radio ZET informuje, że „doszło do zderzenia busa osobowego z samochodem z zaopatrzeniem medycznym".

Zielona góra. Wypadek autobusu PKS. Nowe informacje

Jak wynika z pierwszych informacji udostepnionych przez media, kilka osób podniosło śmierć w wyniku zderzenia, chociaż niektóre źródła podają, że zginął tylko jeden z kierowców,a  kilku pasażerów straciło przytomność. W akcji ratunkowej biorą udział śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) oraz 5 karetek. Na miejsce wypadku wysłano też autobus urzędu miasta, w którym osoby najmniej poszkodowane mogą się schronić. 

Gazeta Lubuska informuje, że po zderzeniu obaj kierowcy byli zakleszczeni w pojazdach, a strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych do cięcia metalu, by wyciągnąć kierowcę busa ze zmiażdżonej kabiny. Wkrótce potwierdzono, że zginął na miejscu, a kierowca autobusu z poważnymi obrażeniami (m.in. poważne urazy nóg) trafił do szpitala.

Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, przekazał mediom, że „wszystkie osoby podróżujące autobusem w mniejszym lub większym stopniu ucierpiały i przeprowadzona została segregacja rannych”. Organizowana jest także pomoc psychologiczna dla uczestników wypadku.

Droga krajowa nr 32 jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Radomię i Słone. Jak przewidują strażacy, usuwanie skutków wypadku potrwa wiele godzin. 

Gdy otrzymaliśmy informację o wypadku, to wysłaliśmy na miejsce wszystkie patrole, którymi dysponowaliśmy. Policjanci pomagają w akcji ratunkowej, wyznaczono objazdy, kierujemy ruchem – oświadczyła podinsp. Małgorzata Stanisławska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Przyczyna wypadku wciąż nie jest znana. Policjanci próbują ustalić jak doszło do tego dramatu.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 32 na wylocie z Zielonej Góry w stronę Leśnowa Wielkiego. Bus transportu medycznego zderzył się z autobusem PKS Zielona Góra. Jedna osoba nie żyje, jest kilkadziesiąt rannych – podaje Gazeta Lubuska.

Czytaj także
Przeczytaj więcej