18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

Zmasakrowany noworodek na cmentarzu. "Był owinięty torbą"

02.07.2021  15:50
Ktoś ukrył zwłoki noworodka na cmentarzu
Ktoś ukrył zwłoki noworodka na cmentarzu Fot: Vad-Len/Shutterstock

Śledczy badają sprawę śmierci noworodka, którego ciało zostało ukryte w jednym z grobów na cmentarzu w Płońsku. Sekcja zwłok wskazuje, że dziecko miało poważne obrażenia głowy. Dalsze badania pozwolą ustalić, czy przyszło na świat żywe.

Zwłoki noworodka na cmentarzu w Płońsku zostały odnalezione przez mężczyznę, który odwiedzał grób swoich bliskich. Jego uwagę przykuła świeżo wzruszona ziemia przy sąsiednim pomniku. W związku z tym powiadomił pracownika cmentarza, z którym następnie odkopali grób. Pod ziemią znaleziono zwłoki rozkładającego się dziecka, owinięte kilkoma foliowymi torbami.

Podczas sekcji zwłok noworodka stwierdzono obrażenia głowy ze złamaniem sklepienia czaszki. Na pewno od urodzenia dziecka do odnalezienia jego zwłok minęło co najmniej kilka dni  - przekazała prokurator Ewa Ambroziak.

Po oględzinach udało ustalić się płeć dziecka. Jednak do tej pory nie wiadomo, czy chłopiec urodził się żywy.

Zabójstwo czy wypadek?

Policja poszukuje matki noworodka oraz osoby, która schowała zwłoki w grobie. Mundurowi nie wykluczają możliwości, że mogły to być dwie różne osoby.

Jak przekazała prokuratura, wewnątrz pakunku schowanego w grobie znajdowała się również zakrwawiona odzież, która nie należała do dziecka. Pochodzenie ubrań i krwi ustalane jest przez laboratorium kryminalistyczne.

Zgodnie z polskim prawem, matce, która zabije dziecko w okresie porodu, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej