18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Usłyszał zarzuty

Znieważył prezydenta Dudę, grozi mu więzienie!

17.07.2020  17:53
Obraził prezydenta Dudę, grozi mu więzienie
Obraził prezydenta Dudę, grozi mu więzienie Fot: Policja Podparpacka

Obrażenie prezydenta w Polsce może się źle skończyć. Pamiętamy sprawę bezdomnego ściganego za epitety pod adresem Lecha Kaczyńskiego i zatrzymanie mężczyzny, który założył stronę internetową krytykującą Bronisława Komorowskiego. Teraz zarzuty usłyszała osoba, która w niewybredny sposób wypowiadała się o Andrzeju Dudzie.

Za znieważenie prezydenta grozi surowa kara. Przekonał się o tym 38-latek ze Stalowej Woli. Jak podaje radiozet.pl, stalowowolska policja przyjęła zawiadomienie w kwietniu 2020 roku i okazało się, że ktoś na jednym z portali internetowych umieścił wpisy nawołujące do zabójstwa członków jednego z ugrupowań politycznych. Sprawcę było trudno ustalić, więc do akcji wkroczyli eksperci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Więzienie za obrażanie prezydenta Dudy?

Ustalenie tożsamości autora wpisów nie było proste, bowiem wykorzystywał on zaawansowane narzędzia maskujące tożsamość – oświadczyła rzeczniczka KWP w Rzeszowie Marta Tabasz-Rygiel. (radiozet.pl)

Okazało się, że internetowy chuligan na samym nawoływaniu do brutalnych czynów nie skończył. Media podają, że dokonywał obraźliwych wpisów pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy. W końcu jednak służby ustaliły tożsamość 38-latka i został zatrzymany. Postawiono mu siedem zarzutów, w tym publicznego znieważenia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz stosowania bezprawnej groźby wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej.

Sprawca przyznał się do zarzuconych mu czynów. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. Obecnie jest objęty dozorem policyjnym i ma zakaz opuszczania kraju.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Okazało się, że był wprawiony w sianiu nienawiści – podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, karty i laptopy, które prawdopodobnie były wykorzystane do zamieszczania komentarzy – podaje radiozet.pl

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze