18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsające ustalenia

Żołnierz dezerter to domowy oprawca? KATOWAŁ WŁASNĄ MATKĘ

Emilia Waszczuk
21.12.2021  09:44
Żołnierz dezerter to domowy kat?
Żołnierz dezerter to domowy kat? Fot: ATN/YouTube/Printscreen

Polski żołnierz uciekł na Białoruś bo... miał poważne problemy z prawem? Mężczyzna miał znęcać się nad własną matką. Groziło mu 6 miesięcy więzienia, teraz może trafić za kratki na 10 lat.

Wstrząsające informacje o Emilu Cz. - żołnierzu, który w zeszłym tygodniu zdezerterował ze służby i uciekł na Białoruś. Na jego ucieczkę oraz zeznania, jakie złożył w białoruskich mediach, pada dziś nowe światło, a raczej potężny cień. Jak donosi Fakt, mężczyzna mógł zdecydować się na opuszczenie Polski, bo groziło mu więzienie. Nie przewidział, że wpadnie w jeszcze większe tarapaty.

We wrześniu 2021 roku Emil Cz. został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad własną matką. Mężczyzna usłyszał też zakaz zbliżania się do kobiety. Od decyzji sadu się odwołał, a na rozprawę odwoławczą wyznaczono termin 29 grudnia. W międzyczasie 25-latek dostał powołanie na misję na granicy.

Emil Cz. to domowy oprawca?

Jak donoszą sąsiedzi Emila Cz., mężczyzna przez lata zdawał się grzecznym, ułożonym młodym człowiekiem. Wychowywany przez matkę miał szanować ją i nigdy nie sprawiać problemów wychowawczych. Gdy tylko ukończył szkołę średnią, wstąpił do wojska. W 2020 roku coś się jednak zmieniło, a o piekle, jakie młodzieniec zgotował własnej rodzicielce, najbliżsi i sąsiedzi dowiedzieli się dopiero rok później. 

W dniu 7 maja 2021 r. uderzył pokrzywdzoną wielokrotnie otwartą dłonią w twarz i tył głowy, a następnie oburącz zaciskał dłonie na jej szyi, uderzył ją także zaciśniętą pięścią i głową w twarz, jak również groził jej pozbawieniem życia

— relacjonował w rozmowie z Faktem Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Kobieta była bita i maltretowana psychicznie. Syn zmuszał ją do kupowania używek, krzyczał na nią, zabraniał jej korzystania z części mieszkania. Gdy na początku maja 2021 roku ją pobił, a ona wybiegła z mieszkania prosząc o pomoc, na miejsce wezwano policję i Żandarmerię Wojskową. Po tym zdarzeniu Emilowi Cz. groziło już nie tylko więzienie, ale też wydalenie z wojska.