18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krzysztof K.?

Ahmed to „jedna z najbardziej zagadkowych postaci w sprawie Iwony"

14.02.2023  12:25
Kim jest Ahmed w sprawie Iwony Wieczorek?
Kim jest Ahmed w sprawie Iwony Wieczorek? Fot: Materiały prasowe

W policyjnych aktach przewija się postać Ahmeda w kontekście zarówno sopockiego środowiska klubowego, jak i sprawy Iwony Wieczorek. Kim jest ten człowiek i czy mowa o Ahmedzie czy „Ahmedzie”?

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku, gdy wracała z sopockiego „Dream Clubu”. Do dziś nie ustalono nic w jej sprawie, a przez akta śledztwa przewinęły się dziesiątki, jeśli nie setki osób. Jednym z podejrzanych, który pojawia się rzadko, ale zawsze przyciąga uwagę, jest niejaki Ahmed. Jak informuje dziennikarz śledczy Mikołaj Podolski, o Ahmeda mieli wypytywać śledczy ważnych członków sopockiego środowiska klubowego.

Nigdy nie zostało ujawnione, kim miałby być ów Ahmed i w jaki sposób zamieszany jest w sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek, przez co Podolski nazywa go „jedną z najbardziej zagadkowych postaci w tej historii”. Tak samo rodzina zaginionej nie przypomina sobie nikogo o takim imieniu. Internauci mają jednak swoje teorie na temat tego, kim może być Ahmed.

Kim jest Ahmed w sprawie Iwony Wieczorek?

O Ahmeda został zapytany ojczym Iwony Wieczorek przez jednego z dziennikarzy „Reportera”.

"R": Od dwóch lat przez policyjne akta sprawy zaginięcia Iwony przewija się pewien Ahmed. Nikt nie wie kim on jest. Czy Iwona mówiła o kimś o takim imieniu?PK: Nie. Nie licząc męża przyjaciółki matki Iwony o imieniu Ali, w ogóle nie kojarzę innych mężczyzn o arabskim imieniu w naszym otoczeniu

- twierdził Piotr Kinda.

W książce Janusza Szostaka pojawia się spekulacja, że Ahmedem mógłby być syn Aliego S. i Beaty S. Cała rodzina S. mieszkać miała w Sopocie w latach 2008-2012. Jednakże informacja, jakoby ich syn miał na imię Ahmed jest jedynie luźnym przemyśleniem znajomej rodziny Wieczorek.

Nie Ahmed, lecz „Ahmed”

Bardziej prawdopodobna, lecz niemal równie spekulatywna, jest teza, która pojawia się na internetowych forach poświęconych zaginionej 19-latce. Pojawiają się tam nieoficjalne doniesienia, że „Ahmed” to pseudonim Krzysztofa K. Mężczyzna miałby być dobrze znany śledczym, już sprawdzony i zapewne wykluczony z udziału w zbrodni.

Jeden z użytkowników pisze ponadto, że „Ahmed” mógł śledzić Iwonę na polecenie ochroniarza „Bola” z „Dream Clubu”, a kontakt utrzymywał z nim Paweł P. Natomiast inna użytkowniczka, prywatnie koleżanka mamy Iwony Wieczorek, wyjaśnia, że Iwona nie znała „Ahmeda”, który był kolegą Pawła P. i „chłopaków z Dream Clubu”. Jest to zarazem osoba zaangażowana w nielegalne wyścigi samochodowe w Gdańsku.

Jaki jest udział „Ahmeda” w porwaniu Iwony Wieczorek? Jeśli ktoś ma taką wiedzę, to jedynie policja i śledczy z „Archiwum X”.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje