Rodzina spłonęła żywcem w swoim domu. Pożar mogła wywołać choinka

Redakcja
20.12.2018  14:36
pożar choinka
pożar choinka Fot: twitter.com/TCMcrush, zdjęcie ilustracyjne

Matka i dwoje małych dzieci spłonęli w pożarze swojego domu wywołanym przez świąteczną choinkę. Głowa rodziny wciąż walczy o życie w szpitalu – donosi nottinghampost.com.

Do tragedia doszło 15 grudnia w Collingham w środkowej Anglii. Rodzina Collisonów zasnęła przy oświetlonej choince, która według wstępnych doniesień mogła być przyczyną pożaru. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie. Z płonącego domu zdołała uciec jedynie 53-letnia babcia.

33-letnia Justine i 8-letnia Isobella zginęły na miejscu. Strażakom udało się wyciągnąć z płomieni 34-letniego Gavina i 5-letniego Harveya. Chłopiec zmarł w szpitalu. Jego ojciec wciąż jest w ciężkim stanie. Policja z hrabstwa Nottinghamshire prowadzi szczegółowe śledztwo w sprawie, by ustalić, czy to na pewno choinkowe lampki były przyczyną pożaru.

Rodzinny dramat wstrząsnął lokalną społecznością. Sąsiedzi i przyjaciele zostawiają kwiaty w zgliszczach domu Collisonów. Z kolei w mediach rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa - zwłaszcza w okresie świątecznym.

ZOBACZ TEŻ: Jak szybko płonie choinka? [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze