18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jatka w erce! Pacjent rzucił się na ratowników, tłukł sanitariusza, próbował pogryźć

Redakcja
07.01.2019  13:18
zdemolował karetkę pobił ratowników
zdemolował karetkę pobił ratowników Fot: Shutterstock

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 54-latkowi z Maciejewa, który zdemolował karetkę pogotowia i zaatakował ratowników medycznych. Kiedy próbowali przewieźć go do szpitala, pijany mężczyzna wpadł w szał.

Medycy z Krotoszyna dostali informację, że przed jedną z posesji w Maciejewie leży nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce udał się zespół ratowników, którzy zadecydowali o przewiezieniu 54-latka do szpitala - podaje se.pl. 

ZOBACZ: Ratownicy na interwencji. Na szybie karetki kartka "To nie parking"

Agresywny pacjent zdemolował karetkę i pobił ratowników

W czasie przejazdu do placówki w Krotoszynie pacjent odzyskał przytomność i stał się wyjątkowo agresywny. Początkowo jedynie wyzywał jednego z ratowników, chwilę później wpadł jednak w szał i zaczął demolować erkę.

Na tym jednak się nie skończyło. W pewnym momencie 54-latek zwrócił się przeciwko sanitariuszowi. Zaczął go bić i kopać, próbował go też pogryźć.

W międzyczasie zespół karetki zawiadomił o zajściu policję. Funkcjonariusze pojawili się pod szpitalem w Krotoszynie, jednak ich widok nie uspokoił napastnika. Jeszcze zanim policjanci zaczęli interweniować, mężczyzna zaczął bić lekarza, ratownika medycznego i kierowcę karetki. Później był agresywny także wobec mundurowych.

54-latek został unieruchomiony kaftanem bezpieczeństwa i przebadany, po czym trafił na izbę wytrzeźwień. Został też przesłuchany przez policję i usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratowników. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, musi też pokryć równowartość wyrządzonych szkód.

ZOBACZ TEŻ:  Ataki na ratowników medycznych. Pacjenci demolują sprzęt i karetki

Czytaj także