18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cień podejrzeń padnie na nowe osoby?

Bilska o nowej książce o Iwonie. "Niepublikowane informacje"

01.06.2023  20:53
Bilska o nowej książce o Iwonie Wieczorek: Niepublikowane informacje
Bilska o nowej książce o Iwonie Wieczorek: Niepublikowane informacje Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News, Facebook

Co naprawdę stało się z Iwoną Wieczorek? Dziennikarze Marta Bilska i Mikołaj Podolski zapowiadają, że ich nowa książka o Iwonie Wieczorek może okazać się przełomowa dla sprawy. Czego możemy się spodziewać?

Sprawa Iwony Wieczorek wciąż nie doczekała się przełomu. Czy przyniesie go nowa książka o Iwonie Wieczorek, którą wkrótce opublikują dziennikarze śledczy Marta Bilska i Mikołaj Podolski? Bilska, związana z magazynem „Reporter”, w rozmowie z Eską zapowiada, że publikacja zweryfikuje wiele rzeczy i wątków dotyczących zaginięcia.

Mamy swoje przypuszczenia, co do tej sprawy, ale to nie czas żeby o nich mówić. Zweryfikujemy w książce wiele rzeczy, pokażemy też jak wiele różnych nieprawidłowości i niezgodności udało nam się wychwycić. Właściwie większość rzeczy będzie nowych. Nasze dotychczasowe publikacje będą jedynie tłem. Od początku tej sprawy do dziś pojawiało się kilka nieprawdziwych informacji odnośnie kluczowych faktów i niektórych ważnych dla tej sprawy osób, niektórzy zostali nawet w nią niesłusznie wplątani. Ale też w drugą stronę - nad kilkoma osobami do tej pory nie pochylono się wystarczająco, a być może powinno się?

- zapowiedziała Marta Bilska. (Eska.pl)

Nowa książka o Iwonie Wieczorek. Przełomowe nowe informacje zdobyte przez dziennikarzy?

Data premiery książki nie została jeszcze ustalona. Wiadomo jedynie, że być może mama Iwony Wieczorek będzie chciała zdementować niektóre informacje i zostanie poproszona przez autorów o komentarz. Książka o Iwonie Wieczorek ma jednak „skupiać się na faktach i nie forsować teorii zaginięcia”. Należy spodziewać się informacji o sprawie Iwony Wieczorek, którą są nieznane do tej pory w mediach.

Bilska sceptycznie odnosi się do internetowych grup i forów zajmujących się sprawą Iwony Wieczorek. Raczej nie podejmie z nimi polemiki.

Nie celujemy w żadną konkretną datę jeśli chodzi o książkę. Chcemy pomóc rozwiązać tę sprawę, pokazać różne jej aspekty, a nie promować się przy pomocy rocznicy czy liczyć na zysk. Już oczywiście pojawiają się głosy, że chcemy się dorobić na sprawie. Widać, że Ci ludzie nie mają pojęcia, jakiego rzędu to są zarobki. Skoro to tak łatwy i wielki pieniądz, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzięli się za pisanie swojej publikacji. Nad książką jeszcze będziemy chwilę pracować, później będzie też czas na wydawnicze sprawy. Będziemy na bieżąco informować

 - zapowiada Marta Bilska. (Eska)

Marta Bilska ujawniła, że pojawiły się osoby, które próbowały sabotować powstawanie książki o Iwonie Wieczorek.

Mikołaj Podolski zapowiedział natomiast, że nowa książka o Iwonie Wieczorek „ma przerwać zmowę milczenia”. Poruszy nowe wątki związane m.in. z Zatoką Sztuki. Jego zdaniem nadchodząca publikacja to „iskierka nadziei”, że uda się rozwiązać sprawę Iwony Wieczorek. Marta Bilska dodała, że „udaje się powoli przerywać zmowę milczenia”.

Sprawa Iwony Wieczorek. Książki, śledztwo i informacje

Do tej pory powstały dwie książki o Iwonie Wieczorek. Dziennikarz śledczy Janusz Szostak wydał  publikacje "Kto zabił Iwonę Wieczorek?" i "Co się stało z Iwonę Wieczorek".

Przypominamy, że Iwona Wieczorek zaginęła 16 lipca 13 lat temu. Zniknęła wracając w nocy z imprezy w Dream Clubie w Sopocie do domu na osiedlu Jelitkowski Dwór. W grudniu 2022 roku wiceminister sprawiedliwości Michał Woś ogłosił, że "mamy przełom w sprawie", komentując działania Archiwum X, które działa przy Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Krakowie. 

Nie dało nic przeszukanie Zatoki Sztuki. Nie pomógł jasnowidz Krzysztof Jackowski, którego udział w sprawie ostro skrytykowała matka Iwony Wieczorek. Wciąż nie wiadomo dlaczego przyjaciel Iwony Wieczorek usuwał pliki z jej komputera po zaginięciu. Niestety, pojawiły się też informacje, że nigdy nie dowiemy się co naprawdę stało się z Iwoną Wieczorek, bo policja straciła kluczowe dowody.

Sprawa Iwony Wieczorek to jednak niestety wciąż tylko hipotezy i teorie spiskowe.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje