18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Samosąd

Brutalnie zgwałcił 4-latkę. Współwięźniowie urządzili mu piekło

05.08.2019  11:05
Brutalnie zgwałcił 4-latkę. Współwięźniowie urządzili mu piekło
Brutalnie zgwałcił 4-latkę. Współwięźniowie urządzili mu piekło Fot: Ewa Olow/REPORTER

Samosądy w więzieniu to popularny problem, z którym musi regularnie mierzyć się służba więzienna. Tym razem pewien pedofil przeżył piekło za to, co zrobił niewinnej 4-latce. 

To była straszna zbrodnia, która wstrząsnęła Wielką Brytanią. 50-letni Jonathan Byram został skazany na więzienie przez sąd w Leeds po tym, jak brutalnie zgwałcił 4-letnią dziewczynkę. Przed dopuszczeniem się niewyobrażalnego czynu, mężczyzna zakneblował dziecko krawatem.

Samosąd w więzieniu

Policja dorwała go po tym, jak skrzywdzone maleństwo poskarżyło się rodzicom i dokładnie odpisało, co Byram jej zrobił. Dziewczynka opowiedziała m.in. właśnie o krawacie, który potem znaleziono u sprawcy. Podczas procesu pedofila też dochodziło do incydentów.

Prokurator opisał gwałt jako bardzo brutalny. Kiedy na sali sądowej przedstawiano, czego dokładnie dopuścił się Byram względem 4-latki, jakiś mężczyzna zerwał się z publiczności i krzyczał, żeby sąd skazał pedofila na dożywocie, inaczej sam go zabije. Musiała interweniować ochrona.

Podobną falę nienawiści Byram wzbudził w więzieniu. Jego "kolega" z celi postanowił sam wymierzyć mu karę. Pedofil został tak brutalnie pobity, że jego twarz wygląda naprawdę dramatycznie. Do tego zostało mu mocno uszkodzone oko. 

W więzieniu jest mu trudno. Został zaatakowany przez współwięźnia z celi. Inni mogą uważać, że na to zasługuje, a on to akceptuje - mówiła prawniczka Byrama, Ketherine Robinson.

Jonathan Byram poza karą więzienia, którą musi odbyć - został również wpisany na listę przestępców seksualnych.