18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Leczył się psychiatrycznie

Chodzież. Mężczyzna zabił całą rodzinę. Prokuratura przekazała nowe fakty

23.08.2023  12:29
Zbrodnia w Chodzieży. Nowe informacje
Zbrodnia w Chodzieży. Nowe informacje Fot: Google Maps, DarSzach/Shutterstock

Przekazano nowe informacje w sprawie zbrodni w Chodzieży, która miała miejsce 24 kwietnia. W domu odkryto zwłoki 38-letniej Marty, 4-miesięcznego Stasia i 41-letniego Krzysztofa. Wcześniej odkryto zwłoki rodziców Krzysztofa. Tera prokuratura poinformowała o zdrowiu psychicznym mordercy.

24 kwietnia policja w Chodzieży została wezwana do domu przy ulicy Podgórnej. Odkryto tam zwłoki 38-letniej Marty, 4-miesięcznego Stasia i 41-letniego Krzysztofa. To właśnie 41-latek stał za zbrodnią, a następnie popełnił samobójstwo. Rodzina znalazła się w Chodzieży, ponieważ przeprowadziła się tam, aby pomóc w opiece nad chorym ojcem. Teściowie Krzysztofa również zostali przez niego zabici, lecz prawdopodobnie miało to miejsce wcześniej.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", ofiary miały od jednej do dwóch ran ciętych na szyi, co wskazuje na to, że morderca nie był wzburzony. Tym samym śledczy mówią o dokonanej z zimną krwią egzekucji. Ustalono zarazem, że żona, jak i teściowie Krzysztofa mieli poranione ręce. „Ofiary się broniły, ale ciała nie były zmasakrowane”, ocenił prywatny detektyw Maciej Szuba (cytat za „Głos Wielkopolski”).

Nowe informacje o zbrodni w Chodzieży. Morderca leczył się psychiatrycznie

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, ustalenia prokuratury wskazują na to, że Krzysztof leczył się psychiatrycznie i miał za sobą próby samobójcze.

W 2011 roku przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Rozpoznano u niego zaburzenia lękowo-depresyjne. Wiemy także, że miał za sobą próby samobójcze - mówił dla „GW” prokurator Wawrzyniak.

Jeśli przeżywasz kryzys i masz myśli samobójcze, skontaktuj się z Kryzysowym Telefonem Zaufania – 116 123 (codziennie 14-22), z Kryzysowym Telefonem Zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 lub z Całodobowym centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym – 800 70 22 22. Eksperci czekają na Twój telefon, daj sobie pomóc.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje