18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

70-letni emeryt pozorował ataki islamistów. Grozi mu 15 lat

Redakcja
18.12.2018  11:32
emeryt atak terrorystyczny
emeryt atak terrorystyczny Fot: shutterstock.com

70-letni mieszkaniec Czech został oskarżony o grożenie i przeprowadzenie ataku terrorystycznego w swoim kraju. Emeryt może spędzić 15 lat w więzieniu.

Czeski emeryt blokował trasy kolejowe zwalonymi na tory drzewami. 70-latek przekonywał później, że to ataki islamistów - donosi Polsat News. Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce pomiędzy miastem Mladá i Bakovem nad Jizerou w północnej części kraju, 1 czerwca 2017 roku. Drugie pomiędzy Bezdězem i Bělą pod Bezdězem, 28 lipca. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Portal Lidovky.cz dodaje, że wśród konarów ułożonych na torach 70-latek rozrzucał ulotki, które ostrzegały przed zbliżającym się atakiem muzułmańskich radykałów. Mężczyzna chciał w ten sposób wywołać strach wśród obywateli przed muzułmańskimi imigrantami.

Czeska Prokuratura Generalna oskarżyła seniora o przeprowadzenie ataku terrorystycznego, który zgodnie z kodeksem karnym jest rozumiany jako działanie mające na celu uzyskanie określonych efektów przez stosowanie terroru, zastraszenia lub gróźb.

Emeryt od lutego przebywa w areszcie. Grozi mu od 5 do nawet 15 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: Kim był Polak, który próbował zatrzymać zamachowca ze Strasburga?

Czytaj także
Przeczytaj więcej