18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odpowiedzieli ogniem

Dantejskie sceny! Rzucił się z maczetą na policję! Użyto pistoletu

01.12.2022  11:54
Tarnów. Atak maczetą na policję
Tarnów. Atak maczetą na policję Fot: Zofia i Marek Bazak/East News

Polska Agencja Prasowa podaje, że w środę 30.11 w Tarnowie doszło do strzelaniny. 20-latek zaatakował funkcjonariuszy maczetą, a ci odpowiedzieli ogniem.

20-latek został postrzelony w środę wieczorem przez interweniujących policjantów w Tarnowie, po tym jak próbował zaatakować ich maczetą. Mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak przekazał PAP w czwartek rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek, do zdarzenia doszło w środę po godz. 22. Policja odebrała wtedy zgłoszenie o mężczyźnie biegającym z maczetą w rejonie ul. Targowej. Skierowany na miejsce patrol odnalazł 20-latka kilkaset metrów dalej, na ul. Łaziennej.

Tam policjanci podjęli wobec niego interwencję, ale mężczyzna wyjął maczetę próbując zaatakować funkcjonariuszy

- tłumaczył Klimek.

Napastnik postrzelony. Trafił do szpitala

Policjanci użyli wobec napastnika paralizatora, a kiedy to nie przyniosło efektu – broni palnej. W trakcie interwencji żaden policjant nie ucierpiał.

Ranny mężczyzna został odwieziony przez karetkę do szpitala. Jego życiu – według policji – nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformował rzecznik tarnowskiej policji na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowa i prokurator. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 20-latek to mieszkaniec Tarnowa bez stałego adresu zameldowania, notowany już przez policję.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje