kiedy stanie przed sądem?

Fiut wciąż wymyka się z rąk policji

28.06.2019  14:52
Dominika Fiut poszukiwana
Dominika Fiut poszukiwana Fot: Policja

Odnalezienie poszukiwanej listem gończym Dominiki Fiut miało być kwestią czasu, ale przestępczyni okazuje się być nieuchwytna. Co dzieje się z kobietą o elektryzującym nazwisku?

Dominika Fiut to twardy zawodnik i postawiła w stan gotowości w maju całą Polskę. 34-latka z Limanowej została oskarżona o liczne oszustwa i fałszerstwo, i od co najmniej dwóch miesięcy pozostaje nieuchwytna. Kobieta, która przerabiała i podrabiała dokumenty, być może zmieniła też swoje i teraz tytułuje się nieco mniej rzucającym się w oczy nazwiskiem.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu wystawiła za kobietą list gończy. Zdaje się jednak, że ani zamieszczone w nim zdjęcie, ani znaki  (nie)szczególne Fiut, nie są wystarczające - służby dalej nie potrafią stanąć na wysokości zadania.

D.Fiut poza zasięgiem policji

Długowłosa, szczupła, niebieskooka blondynka, to całkiem przeciętny opis całkiem pospolitej - jak na Polskę - urody. Prokuratura z policją pokusiły się wręcz o zaznaczenie w liście gończym, że kobieta "znaków szczególnych nie posiada".

Wzrost około 172 cm, waga około 50 kg, sylwetka szczupła, włosy jasny blond, długie, oczy niebieskie, twarz pociągła, uszy normalne przylegające, nos normalny prosty, uzębienie pełne. Znaki szczególne - brak - czytamy w nocie prokuratury.

Co więcej, nawet nietypowe, rzucające się w oczy nazwisko, nie pomaga w śledztwie. Choć na początku maja tematem żył cały kraj, sprawa zdaje się, że w żaden sposób do przodu nie ruszyła.

Na zapytania o śledztwo policja od kilku dni nie jest w stanie udzielić nam jakiejkolwiek odpowiedzi - czyżby szukali twardych dowodów? A może pani Fiut robi sobie z mundurowych przysłowiowe "jaja"? Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu poinformował nas z kolei jedynie, że... temat przekazał dalej.

Przeczytaj więcej
Komentarze