18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prawo i niesprawiedliwość

Dziadek gwałcił wnusię. Sąd skazał go na 3,5 roku!

Wojciech Kozicki
05.12.2022  18:46
Dziadek gwałcił wnusię. Sąd skazał go na 3,5 roku więzienia
Dziadek gwałcił wnusię. Sąd skazał go na 3,5 roku więzienia Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

Niby mamy w Polsce prawo o sprawiedliwość, ale polskie sądy wydają, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne wyroki. Dziadek, który gwałcił swoją malutką wnuczkę, został skazany na… 3,5 roku więzienia!

Zygmunt W. to obrzydliwy potwór, zbrodniarz i ohydne zwierzę. Został oskarżony o gwałcenie swojej kilkuletniej wnuczki.W poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku, przed Sądem Okręgowym w Przemyślu wreszcie zapadł wyrok. Zygmunt jest winny, ale sąd wymierzył mu karę, która jest w dolnej granicy w Kodeksie Karnym za zbrodnię, której się dopuścił. Dlaczego sąd zlitował się nad obleśnym zboczeńcem?

Dziadek pedofil skazany. Sąd łaskawy dla potwora

Super Express przypomina, że do scen jak z horroru doszło we wsi pod Lubaczowem na Podkarpaciu. Zygmunt W. mieszkał z synem, synową i ich ośmiorgiem dzieci. Jak ustalili śledczy, dziadek kilkukrotnie zgwałcił małą wnuczkę. W grudniu zapadł nieprawomocny wyrok. Zygmunt W. usłyszał, że trafi do więzienia na 3 lata i 6 miesięcy. 77-latek otrzymał też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną na okres 10 lat po opuszczeniu zakładu karnego oraz okresowe opuszczenie domu, w którym mieszkał wraz z pokrzywdzoną wnuczką na 10 lat. Ponadto ma zapłacić pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 10 tys. zł.

Jak podaje Onet, z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki, proces toczył się przy drzwiach zamkniętych. Z tego powodu nie jest również znane ustne uzasadnienie poniedziałkowego wyroku. Zygmunt W. przebywa w areszcie od czerwca 2021 roku.

13 czerwca Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko Zygmuntowi W. Mężczyzna został oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 197 par 1 punkt 2 i 3 w związku z artykułem 12, czyli o zgwałcenie osoby małoletniej i spokrewnionej. Zarzut obejmuje czasookres od maja 2020 do 28 czerwca 2021 r. Mężczyzna co najmniej trzykrotnie doprowadził przemocą małoletnią do obcowania płciowego poprzez wykonywanie wobec niej innych czynności seksualnych. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, ponieważ jest to zbrodnia – informowała Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. (Super Express)

Czytaj także