Pokazali matce jak obcinają głowę jej córce. Mordercy planowali kolejne zamachy

Redakcja
24.12.2018  10:16
Maroko ciała turystek znaleziono bez głów
Maroko ciała turystek znaleziono bez głów Fot: Twitter

Dwie turystki ze Skandynawii zostały brutalnie zamordowane podczas wakacji w Maroko. Teraz ktoś przesyła zdjęcia i nagrania z egzekucji do ich bliskich - w tym matki jednej z ofiar. Tymczasem policja zatrzymała już 13 osób w tej sprawie.

Dwie skandynawskie turystki - Maren Ueland (28 lat) i Louisie Vesterager Jespersen (24  lata) - zostały brutalnie zamordowane w pobliżu miejscowości Imlil w Maroko. Ich pozbawione głów ciała znaleziono w poniedziałek 17. grudnia w namiocie, u podnóża góry Tubkalu.

ZOBACZ: Tragiczny finał poszukiwań 26-letniej nauczycielki

Morderstwo turystek. ISIS przyznaje się do zbrodni i wysyła zdjęcia

Do zbrodni przyznało się państwo islamskie, a czterech podejrzanych o popełnienia morderstwa mężczyzn do czwartku trafiło w ręce policji. 

W kilka dni po odnalezieniu zwłok, znajomi Louisy Vesterager Jespersen dostali zdjęcia z morderstwa ich koleżanki i jej towarzyszki. Później, na Facebooku matki Maren Ueland, ktoś opublikował nagranie z egzekucji.

W filmie pojawiły się drastyczne sceny, w których morderca odcina i z pogardą odrzuca głowę jednej z ofiar. Słychać też komentarz, z którego wynika, że morderstwo to odwet za śmierć "braci z Haji w Syrii", a głowy skandynawskich turystek, to "głowy wrogów Boga".

Śledczy z Danii potwierdzili, że nagranie jest autentycznym zapisem egzekucji na turystkach.

ZOBACZ: Interpol ostrzega. ISIS może zaatakować w Europie

Egzekucja w Maroko. Zatrzymano 13 osób

W sumie o zabójstwo skandynawskich turystek podejrzanych jest czterech mężczyzn, którzy przyznali się do współpracy z państwem islamskim. Wszyscy trafili już w ręce policji.

Tymczasem śledczy zatrzymali już dziewięć kolejnych osób, które mogą mieć związek ze sprawą. w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli broń palną, noże i sprzęty elektroniczne, oraz substancje, które mogły służyć do produkcji bomb - podaje CNN.

ZOBACZ TEŻ: Dzieci bawiły się w egzekucję ISIS. Wstrząsające wideo

Przeczytaj więcej
Komentarze