Ojciec tyran katował swojego synka? 3-miesięczny chłopiec był bity od urodzenia

Redakcja
23.01.2019  10:23
3-miesięczny chłopczyk w szpitalu bił go ojciec
3-miesięczny chłopczyk w szpitalu bił go ojciec Fot: Shutterstock

W połowie stycznia do szpitala w Elblągu trafił 3-miesięczny chłopczyk z licznymi złamaniami. Zaalarmowani sprawą policjanci zatrzymali 29-letniego ojca dziecka.

Rodzice 3-miesięcznego chłopca trafili z dzieckiem do szpitala w Elblągu prosząc o pomoc w wyleczeniu opuchniętej rączki. Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", w czasie badania chłopczyka okazało się, że był poddawany ciągłemu, długotrwałemu biciu.

Kiedy pani doktor zaczęła go badać okazało się, że praktycznie każda kość jest złamana, dziecko ma poobijane i uszkodzone narządy wewnętrzne, jest ogromny problem z jego karmieniem, bo ma złamaną żuchwę i boli go podczas jedzenia. Wiele z uszkodzeń jest już stare, więc dziecko najwyraźniej było ciągle bite lub w innym sposób okaleczane - doniosła "Gazecie Olsztyńskiej" czytelniczka.

Informację przekazaną przez kobietę potwierdzili policjanci z Elbląga. rzecznik prasowy KMP Krzysztof Nowacki poinformował, że w sprawie zatrzymany został ojciec dziecka.

Chłopiec doznał złamań rąk i nóg, złamania są wieloczasowe, czyli pochodzą z różnego okresu. O spowodowanie tych czynów został oskarżony ojciec dziecka. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - powiedział.

Jak donosi policjant, trwa śledztwo, a zatrzymany mężczyzna odpowie nie tylko za znęcanie się nad synkiem, ale też nad jego matką. 29-latek usłyszał już zarzuty. Jeśli się potwierdzą, może trafić do więzienia nawet na osiem lat.

ZOBACZ TEŻ

  • Czy bić dzieci? Oto co sądzą o tym Polacy
  • Wjechała samochodem w dzieci. WIDEO z wypadku
Czytaj także