11-latka urodziła dziecko. Są nowe doniesienia z Gdańska

Redakcja
21.12.2018  13:41
gdańsk 11-latka urodziła
gdańsk 11-latka urodziła Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Do szpitala w Gdańsku trafiła 11-latka, która skarżyła się na bóle brzucha. Badanie wykazało, że dziewczynka jest w ciąży. Na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie.

Pomorscy śledczy pracują nad wyjaśnieniem szokującej historii 11-letniej dziewczynki, która we wtorek 18 grudnia trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim, będąc w zaawansowanej ciąży. Po powiadomieniu policji przewieziono ją na oddział położniczy w szpitalu w Gdańsku, gdzie urodziła dziecko. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim.

Kim jest ciężarna 11-latka?

Dziewczynka we wrześniu przyjechała do Polski z Ukrainy. Jak informuje „SE”, odwiedzała matkę, która od dłuższego czasu pracowała i mieszkała w okolicach Skarszew na Pomorzu.

Jak donosi RadioZET.pl, kobieta została już przesłuchana. Teraz przed sądem zeznawać będzie 11-latka. Dopiero wtedy będzie możliwe ustalenie okoliczności popełnienia przestępstwa doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią osobą poniżej 15. roku życia. Za ten czyn grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Z informacji, do których dotarł Polsat News wynika, że 11-latka zaszła w ciążę na terenie Ukrainy. Miała zostać skrzywdzona przez swojego opiekuna. W rozmowie z RadioZET.pl prokuratura nie potwierdziła jednak tych informacji.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze