18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zatrzymano dwóch mężczyzn

Nastolatka zgwałcona w szpitalu. Przerażające doniesienia: ofiar jest więcej

Emilia Waszczuk
25.06.2019  13:01
Trzy ofiary nadużyć seksualnych w szpitalu w Gdańsku
Trzy ofiary nadużyć seksualnych w szpitalu w Gdańsku Fot: Shutterstock

W Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku doszło do kolejnych napaści seksualnych na nastolatki. Prokuratura zatrzymała dwóch mężczyzn. 

W nocy z 5 na 6 czerwca w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku miało dojść do gwałtu na 15-letniej pacjentce. W sprawie zatrzymano 26-letniego mężczyznę, a teraz na jaw wychodzą nowe, szokujące fakty. W tej samej placówce doszło do kolejnych przypadków wykorzystania seksualnego.

Nastolatki molestowane w szpitalu

Dwie 13-letnie dziewczynki miały być molestowane seksualnie w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Do nadużyć miało dojść w maju tego roku. W niedzielę zatrzymano 37-letniego mieszkańca Gdyni.

Mężczyzna w poniedziałek usłyszał zarzuty. Aresztowano go - powiedziała TVP Info asp. Karina Kamińska, rzecznik policji w Gdańsku.

Radio Gdańsk donosi, że areszt mężczyzny odbywał się będzie "w warunkach szpitalnych w Starogardzie gdańskim". Mężczyźnie - za dokonanie "innej czynności seksualnej" - grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Ministerstwo bada sprawę

Poza śledztwem prokuratury (sprawdzi, jak i dlaczego doszło do napaści seksualnych i czy personel działał prawidłowo), również gdański szpital prowadzi swoje wewnętrzne dochodzenie. Ponadto kontrolę w placówce zlecił Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Ministerstwo Zdrowia nakazało natomiast szczegółową kontrolę szpitala przez NFZ.

Przeczytaj więcej
Komentarze