18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mamuka K. bez azylu

Bestia w Polsce! Zabójca Pauliny z Łodzi próbował się zabić

Emilia Waszczuk
05.06.2019  08:03
mamuka K. w Polsce
mamuka K. w Polsce Fot: Polska Policja

39-letni Mamuka K. został sprowadzony z Kijowa do Polski. Przed przyjazdem do Warszawy, próbował popełnić samobójstwo.

28-letnia Paulina D. z Łodzi została brutalnie zamordowana na tle seksualnym  20 października 2018 roku. Jej ciało odnaleziono kilka dni po zabójstwie, zawinięte w folię. Zwłoki nosiły ślady pobicia, na szyi było kilka ran kłutych.

Podejrzanym w sprawie jest 39-letni Gruzin - Mamuka K. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały ofiarę i mężczyznę chwilę przed zaginięciem Pauliny.

Mamuka K. w Polsce

Oskarżony o morderstwo Gruzin zbiegł i ukrywał się na Ukrainie. Tam został zatrzymany i wnioskował o azyl, jednak Sąd Apelacyjny w Kijowie zgodził się na jego ekstradycję do Polski.

Mamuka K. został przewieziony do Warszawy wojskową Casą we wtorek 4 czerwca. Jak podają Ukraińskie media, mężczyzna w poniedziałek próbował popełnić samobójstwo. Później, we wtorek, tuż przed podróżą do Polski, był agresywny wobec ukraińskich policjantów, stawiał opór.

Wczoraj dokonał samookaleczenia, dzisiaj był agresywny i stawiał opór ukraińskim policjantom. Dla nas była to sprawa honorowa - podjęliśmy decyzję,że mimo ryzyka takiego zachowania sprowadzimy go do Polski - informuje ukraińska policja.

Na lotnisku w Okęciu wylądował około godziny 16. Jak podaje Dziennik Łódzki, mężczyzna najprawdopodobniej zostanie osadzony w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka.

Mamuka K. sprowadzony do Polski
Przeczytaj więcej
Komentarze