18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potwór złapany!

Handlował Ukrainkami w Polsce! "Zarabiał na wojnie"

Wojciech Kozicki
17.05.2023  13:49
Handlował Ukrainkami w Polsce! Radio ZET: Zarabiał na wojnie
Handlował Ukrainkami w Polsce! Radio ZET: Zarabiał na wojnie Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News, Oleg Marusic/REPORTER/East News

Ukrainiec zarabiał na wojnie i sprzedawał w Polsce kobiety. Prokuratura Rejonowa Wrocław-Krzyki sformułowała już akt oskarżenia. Radio ZET ujawnia wstrząsające informacje w sprawie Vasyla H.

Handel kobietami w Polsce i zmuszanie do prostytucji. 61-letni Ukrainiec Vasyl H. miał zarabiać na wojnie, sprzedając w Ukrainki uciekające do Polski. Zarzucono mu też gwałty. Jak podają Radio ZET i TVN24, ofiary handlarza ludźmi były niepełnoletnie.

Handel kobietami w Polsce. Ukrainiec zatrzymany

Akt oskarżenia trafił do sądu w piątek 12 maja. Prokuratura Rejonowa Wrocław-Krzyki zarzuca Ukraińcowi, że „żył z przymuszania dwóch małoletnich (poniżej 18. roku życia) do prostytucji co najmniej od maja do sierpnia 2022 roku”, a w okresie wojny w Ukrainie dodatkowo korzystał na sytuacji, „czerpiąc z krytycznego położenia młodych kobiet”.

Zarzuca mu się, że również gwałcił „zwerbowane” dziewczyny, a także rejestrował na zdjęciach i nagraniach wideo ich czynności seksualne w celu szantażowania.

Już sam fakt pozbawienia nastolatek wolności wyczerpuje znamiona kilku paragrafów. Do tego dochodzi czerpanie korzyści z prostytucji i utrwalanie treści pornograficznych (zdjęcia, filmy) z udziałem obu młodych kobiet i w konsekwencji szantażowanie je tymi materiałami udostępnieniem ich bliskim dziewczyn, w przypadku gdy te odmówią dalszej "współpracy".

-  pisze Radio ZET.

Ukraińcowi zarzucono, że doprowadzał osoby małoletnie do obcowania płciowego i innych czynności seksualnych. Prokuratury Anna Placzek-Grzelak przypomina, że dodatkowo w tym kontekście w grę wchodzi jeszcze specjalna ustawa powołana w Polsce do życia w marcu 2022 r. Traktuje o przypadkach popełniania tego rodzaju przestępstw przez obywateli Ukrainy.

Jeśli Ukrainiec zostanie uznany winnym, grozi mu nawet 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura uznała jego czyny za „wyjątkowo szkodliwe społecznie”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje