18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Okrutny i bestialski"

Polak zabił w Holandii. Wpadł w szał w restauracji

Wojciech Kozicki
02.02.2023  09:14
Atak w restauracji, Polak zabił w mieście Beverwijk w Holandii. Ruszył proces, w lustym 2023 roku zapadnie wyrok. Holenderska prokuratura i zarzuty
Atak w restauracji, Polak zabił w mieście Beverwijk w Holandii. Ruszył proces, w lustym 2023 roku zapadnie wyrok. Holenderska prokuratura i zarzuty Fot: Karol Makurat/REPORTER/East News

Holandia. Polak morderca zabił w restauracji. Świadkowie zeznali, że pochodzący z Polski mężczyzna wpadł w krwawy szał. Wreszcie zapadnie wyrok.

Holandia i morderstwo w restauracji. 28-letni Polak został oskarżony o zabójstwo i dwa usiłowania zabójstwa. Holenderskie media podały, że Tomasz A. zaatakował nożem pracowników restauracji, raniąc ciężko dwie osoby, a jedną zabijając.

Polak morderca. Atak w Holandii

Nie jest to sprawa nowa. Do zdarzenia doszło 28 maja 2021 roku w jednej z restauracji w mieście Beverwijk na północy Holandii. Jednak dopiero ruszył proces, a wyrok ma zapaść 21 lutego 2023 roku. Polakowi grozi kara 18 lat więzienia. Prokuratura twierdzi, że „Polak był bestialski i strasznie okrutny”, więc nie może liczyć w sądzie na taryfę ulgową. Tomasz A. dalej zarzeka się, że zaatakował w samoobronie i domaga się oczyszczenia z zarzutów.

Dwaj inni mężczyźni zostali ciężko ranni. Jeden z nich miał liczne rany kłute twarzy, które spowodowały u niego dysfunkcję mowy. Druga ofiara doznała urazu rdzenia kręgowego i porusza się na wózku inwalidzkim – pisze Polsat News.

Jak podaje Polsat News, holenderska prokuratura domaga się poddania Polaka terapii TBS w ramach  programu psychiatrii sądowej służącemu leczeniuisprawców ciężkich przestępstw z zaburzeniami psychicznymi.

Polak zabił. Atak w restauracji w Holandii [WIDEO]

Czytaj także