18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Słabo znosiła ból”

Iwona „płakała, bo krew jej leciała”. Tajemniczy wywiad sprzed lat

04.04.2023  12:23
Wywiad "Uwaga TVN" - nowe informacje o sprawie Iwony Wieczorek
Wywiad "Uwaga TVN" - nowe informacje o sprawie Iwony Wieczorek Fot: Materiały prasowe

W programie „Uwaga” stacji TVN przypomniano wywiad matki Iwony Wieczorek z 2017 roku. Kobieta mówi tam o tym, że 19-latka z Gdańska słabo znosiła ból.

Iwona Wieczorek zaginęła 13 lat temu, gdy wracała samotnie nocą z imprezy w sopockim „Dream Clubie”. 19-letnia gdańszczanka miała pokłócić się z grupą znajomych, z którymi spędzała noc i ruszyć w pieszą podróż, po której ślad po niej zaginął. Jeden ze znajomych został już aresztowany, choć w związku z inną sprawą – Paweł P. trafił do tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu.

W sprawie pojawiło się wiele wątków, oscylujących od tych, opartych na całkowitych spekulacjach, przez uzasadnione teorie, po wiodące hipotezy kryminalne. Do najbardziej znanych należą wątek sutenerski, teoria o pracownikach zajmujących się odpadami, czy widoczny na nagraniach mężczyzna zwany „Ręcznikiem”.

Sprawa wróciła do medialnego mainstreamu po raz kolejny z powodu najnowszego odcinka „Superwizjera” stacji TVN. Pokazano tam m.in. nagranie z klubu „Mandarynka” i drugie nagranie z morskiego deptaka. Pojawiają się też słowa policjanta, który komentuje użycie wariografu w śledztwie – testu rzekomo nie przeszedł żaden ze świadków, choć warto zaznaczyć, że tzw. „wykrywacz kłamstw” jest narzędziem kontrowersyjnym i podobno da się go łatwo oszukać.

Matka Iwony Wieczorek. Wywiad w „Uwadze” TVN

W najnowszym wydaniu „Uwagi” stacji TVN przypomniano wywiad Iwony Kindy, matki Iwony Wieczorek, który przeprowadzony został w 2017 roku. Kobieta wyznawała wtedy, że uczucia, które przeżywała w 2010 roku są wciąż żywe.

Tego momentu nie zapomnę nigdy

- mówiła Iwona Kinda w „Uwadze”.

Wyznała też, że miała bardzo dobrą relację z córką. Tym bardziej martwiła się o jej zdrowie i życie, bo wiedziała, że Iwona jest delikatną dziewczyną, która źle znosi ból i widok krwi. Matka obawiała się więc, że ktoś zrobił jej krzywdę.

Doskonale znam Iwonę i wiem, jak słabo znosiła ból. Ona jak złamała paznokieć, to płakała, bo krew jej leciała. Była bardzo mało odporna na ból i to mi się wszystko jakoś potęgowało

- mówiła matka Iwony Wieczorek w reportażu stacji TVN.

Do dziś nie udało się rozwiązać sprawy Iwony Wieczorek. Śledztwo przejęło Archiwum X z Krakowa, które m.in. przeszukało już „Zatokę Sztuki”, klub należący do właściciela „Dream Clubu” i zatrzymało Pawła P. wraz z Joanną S. W ostatnim czasie prokuratura ma pracować nad tajemniczą śmiercią Artura W.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje