18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojąca zbieżność

Iwona Wieczorek jest w Hiszpanii?! Prowadzi tam jeden dziwny trop

21.06.2023  18:32
Czy Iwona Wieczorek jest w Hiszpanii?
Czy Iwona Wieczorek jest w Hiszpanii? Fot: Materiały prasowe

Iwona Wieczorek miała wyjechać na wycieczkę do Hiszpanii. O tym samym kraju w nerwach mówił jeden z głównych podejrzanych w sprawie jej zaginięcia – Paweł P. Czy to tam trafiła 19-latka z Gdańska?

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku. 19-latka wracała samotnie do swojego mieszkania w Gdańsku po tym, jak pokłóciła się z grupą znajomych podczas imprezy w sopockim „Dream Clubie”. Temat ich sprzeczki do dziś nie jest znany, choć pytano o to na bardzo wczesnym etapie śledztwa. Niemniej początkowo twierdzono, że chodziło o sprawy sercowe, co nie zostało nigdy dookreślone. Ostatni raz kamera rejestruje Iwonę Wieczorek o godzinie 4:12, gdy przechodzi obok jednego z wejść na plażę już w Gdańsku. Do domu ma już niedaleko, musi jedynie przejść przez park im. Ronalda Reagana.

Wciąż nie udało się ustalić, co stało się z Iwoną Wieczorek, choć sprawą zajęli się funkcjonariusze z różnych części Polski oraz dziennikarze śledczy. Najbardziej znanym reporterem, który pracował przy zaginięciu Iwony Wieczorek był Janusz Szostak, zmarły niedawno redaktor z „Reportera”. W jego książce „Co się stało z Iwoną Wieczorek?” pojawił się ciekawy trop, który łączy zaginięcie dziewczyny z Hiszpanią.

Iwona Wieczorek jest w Hiszpanii? Prowadzi tam jeden trop

W książce Janusza Szostaka pojawia się informacja o tym, że Iwona Wieczorek miała pojechać do Hiszpanii. O zagranicznej wycieczce mówiła niegdyś jej matka.

Iwona czekała na informację o przyjęciu na studia. Z siostrą miały już wykupioną atrakcyjną zagraniczną wycieczkę. Jestem pewna, że została porwana. Nie znaleziono nic dlatego, że sopocka policja nie kwapiła się do poszukiwań mojej córki. Stracono tydzień, który pozwolił sprawcy na dokładne zatarcie śladów - czytamy słowa Iwony Kindy na gazeta.pl.

Co ciekawe, podczas przesłuchania, które przeprowadzili Krzysztof Rutkowski i Krzysztof Jackowski, Paweł P., który usłyszał już zarzuty związane z utrudnianiem śledztwa ws. Iwony Wieczorek, także mówił o Hiszpanii. Gdy został przyciśnięty przez Jackowskiego, stracił panowanie nad sobą.

Słuchajcie, ustalmy jedną rzecz. Jeżeli macie jej szukać wokół mojej osoby, to mam to w pi***ie! Jutro jadę do Hiszpanii i mam wy***ane w to wszystko! - czytamy słowa Pawła w książce „Co się stało z Iwoną Wieczorek?”.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje