18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jest możliwe

Iwona Wieczorek padła ofiarą „polskiego Fritzla”? Szokująca teoria

28.06.2023  13:50
Iwona Wieczorek padła ofiarą "polskiego Fritzla"?
Iwona Wieczorek padła ofiarą "polskiego Fritzla"? Fot: Materiały prasowe

Iwona Wieczorek zaginęła niemal 13 lat temu i dość nie udało się ustalić, co stało się z 19-letnią gdańszczanką. Niewiedza prowadzi do tworzenia niezwykłych teorii. Jedną z nich jest ta, że Iwona żyje i przetrzymywana jest przez porywacza.

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku. Gdy wracała samotnie z Sopotu, gdzie bawiła się ze znajomymi w „Dream Clubie”, ślad się po niej urwał. Ostatni raz kamera rejestruje ją o godzinie 4:12. Widać wówczas, że idzie za nią tzw. „mężczyzna z ręcznikiem”. To jedyna z obecnych na nagraniach osób, która nigdy nie została zidentyfikowana.

Do dziś nie udało się ustalić, co stało się z Iwoną Wieczorek, choć nad sprawą jej zaginięcia pracowali policjanci z różnych rejonów Polski. Jej matka nie ma już nadziei, że Iwona żyje. Chciałaby ją tylko pożegnać i być w stanie zamknąć ten rozdział, który wciąż sprawia jej tak wiele bólu.

Iwona Wieczorek padła ofiarą „polskiego Fritzla”? Szokująca teoria trafiła do sieci

Przez to, że sprawa wciąż pozostaje nierozwiązana, a policja w ostatnim czasie nie chce informować o postępach w śledztwie, osoby zainteresowane zaginięciem gdańszczanki tworzą coraz to nowe i bardziej hipotetyczne teorie tłumaczące, co wydarzyło się z Iwoną Wieczorek tej feralnej nocy i następujących po niej dniach.

Na forum zrzeszającym osoby zainteresowane sprawą, pojawił się wpis, w którym użytkowniczka zastanawia się, czy Iwony Wieczorek nie spotkał podobny los, co Elisabeth Fritzl oraz Nataschę Kampusch. Obie te kobiety były przez wiele lat przetrzymywane w domu porywacza i gwałcone. Ich historię odkryto dopiero po tym, gdy same uciekły.

Czy ktoś brał pod uwagę [to], że Iwonę mogą gdzieś przetrzymywać? Przykładowa sprawa Nataschy Kampusch lub Elisabeth Fritzl, w Polsce też może się coś takiego dziać - pisze forumowiczka.

Choć w obliczu niewielkiej ilości danych ws. Iwony Wieczorek każda teoria ma ręce i nogi, wpis spotkał się z krytyką. „To są skrajne i jednostkowe przypadki, jakimi kończą się zaginięcia. Już samo to pokazuje praktycznie żadne prawdopodobieństwo takiej sytuacji”, napisał jeden z najbardziej aktywnych użytkowników. Inny forumowicz zdobył się na niesmaczny żart: „Tak, w piwnicy u Rutkowskiego. Podobno raz w tygodniu robią grilla”.

Co myślicie o takiej teorii?

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje