18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziwny telefon

Iwona Wieczorek została zabita przez księdza? Szokujące doniesienia

29.03.2023  15:11
Kto zabił Iwonę Wieczorek?
Kto zabił Iwonę Wieczorek? Fot: Materiały prasowe

W książce Janusza Szostaka pojawia się wątek dziwnego telefonu, który otrzymała matka zaginionej Iwony Wieczorek. Wedle tajemniczej kobiety, 19-latka miała zostać zabita przez księdza i ukryta pod ołtarzem.

Iwona Wieczorek zaginęła bez śladu dnia 17 lipca 2010 roku. Do zdarzenia doszło nad ranem, po godzinie czwartej, gdy 19-latka z Gdańska wracała z imprezy w sopockim „Dream Clubie”, gdzie bawiła się z grupą znajomych. Po kłótni z nimi, Iwona Wieczorek ruszyła w samotną drogę do domu i słuch po niej zaginął. Ostatni raz kamera rejestruje ją o godzinie 4:12, gdy znajduje się już niedaleko domu. Do przejścia zostaje jej tylko park im. Ronalda Reagana. Nie wiadomo jednak z całą pewnością, czy Iwona przeszła właśnie tamtędy, czy wybrała okrężną drogę do domu.

Jedną z najważniejszych osób powiązanych ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek jest dziennikarz śledczy Janusz Szostak. Choć jego późniejsza praca pozostawia, według osób zaznajomionych ze sprawą, wiele do życzenia, jego pierwsza książka w tym temacie - „Co się stało z Iwoną Wieczorek?” - jest kopalnią wiedzy i wynikiem pracy z dostępem do wszystkich akt w sprawie zaginięcia gdańszczanki.

Czy Iwonę Wieczorek zabił ksiądz? Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Jednym z wątków, które pojawiają się w książce Janusza Szostaka są dziwne telefony, które otrzymywała Iwona Kinda, matka zaginionej. Jedną z głośnych historii jest sprawa mężczyzny, który dzwonił i pisał do kobiety, twierdząc, że przetrzymuje Iwonę Wieczorek na Śląsku. Okazał się on oszustem, który nie miał żadnej wiedzy w tej sprawie i chciał jedynie wyłudzić pieniądze.

Innym wątkiem związanym z dziwnymi połączeniami do matki Iwony Wieczorek, jest historia księdza. Pewna kobieta miała wydzwaniać do Iwony Kindy, twierdząc, że zabójcą Iwony Wieczorek jest ksiądz z jej parafii, który ukrył ciało pod ołtarzem.

Znałam ten głos, ona już wcześniej do mnie telefonowała, że wie coś o mojej córce. Wcześniej powiedziała, że Iwonę zamordował ksiądz z jej parafii i ukrył pod ołtarzem

- mówiła Iwona Kinda.

Oczywiście ten wątek donikąd nie doprowadził. Iwona Wieczorek wciąż jest zaginiona i nie udało się ustalić, co się z nią stało. Sprawą obecnie zajmuje się krakowskie Archiwum X.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także