18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ALERT POLICJI

Ta twarz, to twarz okrutnego mordercy! JACEK JAWOREK POSZUKIWANY

13.07.2021  12:13
Jacek Jaworek poszukiwany przez policję
Jacek Jaworek poszukiwany przez policję Fot: Śląska Policja

Policja kontynuuje poszukiwania mężczyzny oskarżonego o potrójne zabójstwo pod Częstochową. Jacek Jaworek pozostaje na wolności i może stwarzać zagrożenie dla innych ludzi.

W nocy z piątku na sobotę w Borowcach koło Częstochowy doszło do potwornej zbrodni – zastrzelone zostały trzy osoby. Sprawca zbiegł z miejsca morderstwa.

Ofiarami okazało się małżeństwo (kobieta i mężczyzna po 44 lata) oraz ich 17-letni syn. Cało ze strzelaniny wyszedł 13-letni syn pary, który schronił się u rodziny. O zabójstwo oskarżony został 52-letni brat zamordowanego ojca rodziny. Mężczyzna mieszkał ze swoimi ofiarami.

Jacek Jaworek poszukiwany

Od soboty Jacek Jaworek poszukiwany jest przez policję. Jego personalia i wizerunek zostały podane do publicznej wiadomości z uwagi na duże niebezpieczeństwo, jakie stwarza on dla innych ludzi.

W przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność - nie podejmować samodzielnie żadnych działań oraz powiadomić policję. W gotowości do akcji są kontrterroryści

–podała policja, rozsyłając alert RCB do mieszkańców trzech sąsiednich województw.

Jacek Jaworek ciągle na wolności. Brak tropu

Mimo upływu trzech dni, Jacek Jaworek ciągle pozostaje na wolności. Jak informuje PAP, w poszukiwania we wtorek zaangażowanych jest 120 policjantów. Niestety policja nie posiada informacji wskazujących na możliwe miejsce pobytu zbiega.

W dalszym ciągu na miejscu działają funkcjonariusze, którzy sprawdzają, patrolują, przeczesują teren. Dzisiaj jest tam ok. 120 funkcjonariuszy, dodatkowo w dalszym ciągu sprzęt specjalistyczny, drony, centrum mobilne poszukiwań z Komendy Główną Policji oraz jeźdźcy konni i psy służbowe, w tym tropiące i na materiały wybuchowe

– przekazał PAP młodszy aspirant Kamil Sowiński z częstochowskiej policji.

W dalszym ciągu dążymy do ustalenia miejsca przebywania osoby poszukiwanej i prosimy oczywiście o komunikaty - dodał.

Jak zaznaczył policjant, osoby, które dokonują morderstw, często ukrywają się w pobliżu miejsca zbrodni, dlatego policja dokładnie przeczesuje teren.

Na pewno czynności poszukiwawcze będą trwały, aż odnajdziemy tę osobę, natomiast jak długo w tak dużych siłach i środkach będą prowadzone na miejscu, będzie to zależało od wielu czynników

– powiedział Sowiński.

Jacek Jaworek poszukiwany przez policję
Jacek Jaworek poszukiwany przez policję Fot: Śląska Policja
Jacek Jaworek poszukiwany przez policję
Jacek Jaworek poszukiwany przez policję Fot: Śląska Policja